Ocak 11, 2022

Bitcoin’in Zirvesini ve Çöküşünü Doğru Tahmin Eden Analist Konuştu – Fiyat Bu Seviyelere Yaklaşacak!

Geçtiğimiz yılın son aylarında Bitcoin (BTC) tahmini paylaşan bir analist, öncelikle Bitcoin’in ulaşacağı zirve olan 60.000 doları ve bu zirveyi takiben 40.000 dolarlık seviyeye düşüşünü doğru tahmin etmişti.

Analistin bu iki tahminde oldukça başarılı olması kripto trader’larını oldukça heyecanlandırdı ve analistin yeni tahminlerini paylaşmasını dört gözle bekledi. Analist ise yakın zamanda üçüncü tahminini paylaştı.

Cheds takma adıyla tanınan anonim bir trader, 200.000’den fazla takipçili Twitter hesabından Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunun (ETF) piyasaya sürülmesini beklediğini açıkladı. Piyasaya sürülecek bu yeni ETF sonrasında Bitcoin (BTC) fiyatının yeniden yükselişe geçeceğini tahmin eden analist, fiyatın 64.000 dolarlık seviyeye ulaşacağını da belirtti. Analist bu zirveyi takiben fiyatın yeniden 40.000 dolarlık seviyelerde düzeltileceğini de bekliyor.

“Bence, eğer doğruysa; Bitcoin öncelikle 64.000 dolara kadar veya belki biraz daha üstüne kadar yükselecek ve hemen ardından bunu reddederek gerileyecektir. Aslında bu hareket önceden belli, fiyatı yükselt ve hemen 40-42bin dolar seviyesine düşür. Yani perakendeyi korkut ve sonra yoluna devam et…”

Analistin ilk iki tahmini başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olsa da analistin üçüncü tahminine ilişkin henüz bir belirti ortaya çıkmadı. Cheds’e göre Bitcoin şu an sahip olduğu 40.000 dolar seviyesini düzelttikten sonra ‘yükselen bir üçgen’ grafiği oluşturacak.

Yükselen üçgen grafiği doğrulandığında genel olarak fiyat yukarı yönlü kırılmalar önerir. Cheds, yeni oluşan yükselen üçgen, Bitcoin için altı haneli bir fiyata hedef, koymuş olabilir.

“Eğer bahsettiğim senaryo gerçekeleşirse, Bitcoin fiyat grafiği zamanla yükselen üçgen oluşturur ve fiyat hareketi kabaca 100.000 dolarlık seviyeye ulaşır.”

Analist Cheds, tezinin hala geçerli olduğunu, ancak 40.000 dolar seviyesinin altında ikna edici bir hareketin onu “ciddi tehlikeye” sokacağını söylüyor. Yakın tarihli bir strateji oturumunda konuşan trader, Bitcoin boğalarının son olarak 40.000 dolar aralığında durduğunu yineliyor.

“Reddedildikten sonra, bu yüksek düşüklüğü tanımlamak için boğaları izliyorduk ve başlangıçta 52.000-53.000 dolar arıyorduk, bu başarısız oldu. 4 saatlik zaman diliminde ters baş ve omuzların devamı başarısız oldu. Bunların hepsini kapattık. Buradaki soru, yükselen talep nerede? Burada bir boğa için son meşru tez 40.000 dolardır. Bu her zaman çok düşük bir seviyeydi, o kadar düşük ki gerçekten iyi bir indirim ama grafiği kıracak kadar düşük değil. Bu seviyenin altında grafik kırılacak.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.