Bitcoin’in Yüzde 61’i Uzun Süredir Hareket Etmedi! Bu Durum Fiyatı Etkiler Mi?

0
437

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yüzde 61.33’üne bir yıldan fazla bir süre dokunulmadı. Yani Bitcoin arzının çok büyük bir kısmına sahip yatırımcılar Bitcoin’lerini satmak yerine elinde tutmaya devam ediyor. BTC fiyatının 362 dolar olduğu 15 Ocak 2016’da da, bu sayı yüzde 61.28’di. Fakat 61.33 oranı kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti.

En son hareket etmeyen Bitcoin oranı bu kadar yüksekken, önde gelen kripto para birimi görkemli boğa koşusuyla yaklaşık 20.000 dolara çıkmıştı.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının, uyuyan arzının bir önceki zirvesine ulaştıktan sonra 5 Ocak 2017’de 1.120 dolarlık yeni bir ATH’ye (en yüksek seviyeye) tırmanmasının bir yıldan fazla sürdüğünü belirtmek gerekir. Bu yüzden bu sefer hemen fiyat artışı beklemek doğru olmayabilir.

Bitcoin’in geçmişine göz atmaya devam edersek; önde gelen kripto para biriminin fiyatı, taşınmamış Bitcoin yüzdesinin 17 Şubat 2011’de yeni bir zirveye (%29,22) ulaşmasından sonra (beş ayda 1 ile 29 dolar arasında) zirveye ulaştı.

Bitcoin’in önceki boğa koşularını tekrarlayıp tekrarlayamayacağı bilinmiyor, ancak arzın daha büyük bir yüzdesine sahip güçlü eller, piyasanın daha az satış baskısına maruz kalacağını açıkça gösteriyor.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı, dün uzun zamandır test etmediği kadar düşük seviyelere ulaştı. Yazının kaleme alındığı sırada yaklaşık 9.100 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın