Bitcoin’in Yükselişi Başlıyor mu?

0

Bitcoin Türkiye saati ile 12:00’da 10.100 dolar civarında seyrediyor. 26 Temmuz günü dört haneli rakamlarda bulunan Bitcoin 27 Temmuz gününe sert bir yükselişle girerek psikolojik sınırı geçti. Geçtiğimiz gece bir saat içinde neredeyse 500 dolar yükselen Bitcoin, sabaha kadar stabil bir durum sergiledi ve bu yükselişi küçük kayıplarla muhafaza etti. Bitcoin’de geçtiğimiz günde olanların özeti buydu, peki bugün neler olacak?

Bitcoin yükselişe geçiyor mu?

Bitcoin için bu fiyat aralığında beklemesinin ileri yönlü yapacağı hareketler için önemli olduğunu söylemiştik. Bekleyen ve beklerken 9.400 dolar desteğinden aldığı güçle bir faciayı önleyen bitcoin için artık daha olumlu konuşabiliriz. Bitcoin’in yeniden 11.700 ve 13.400 dirençlerini kırabilmesi veya zorlayabilmesi için bir miktar düşmeli daha sonrada aynı fiyat bandında kalmalı demiştik. Bu iki muhtemel senaryomuz gerçekleşti şimdi geriye sadece daha güzel senaryo olan 11.700 hedefi kaldı. Bu senaryomuzun gerçekleşmesi için vurguladığımız 9.400 desteğinin önemi yine çok büyük olacak. Ama önümüzdeki günlerde Bitcoin’in tekrar oralara geleceğine pek ihtimal vermiyoruz.

Bitcoin’de Belirsiz Değişim

Dün gerçekleşen 9.500 ile 10.000 arasındaki fiyat değişimi ile bunun TL karşılığı olan fiyat değişimi birbirini çok tutmadı. Şöyle söylemekte yarar var, Bitcoin’in fiyatını TL bazlı kontrol eden, dolar bazlı kontrol edene göre çok daha inişli çıkışlı bir fiyat değişimi gözlemledi. Bunun nedeni ise TCMB’nın aldığı kararın yankılarının hala sürmesi oldu. Dolar dün yine TL karşısında ciddi oynamalar gerçekleştirdi ama bugün biraz daha normale döndü gibi herşey. Borsalarda TL bazlı göstergeler ile takip eden yatırımcılara önerimiz şu günlerde daha sağlıklı veri alabilmeleri için Dolar kurunu da takip etmeleri olacak.

Biz birçok olumsuz eleştiri ve olaya karşın olumlu tavrımızı koruduk ve Bitcoinin %80’lere yakın düzeltmeler yapacağını söyleyenlere çok kulak asmadık. Bitcoin, Ağustos ayının başında tekrardan daha hareketli daha kendinden emin ve daha yüz güldüren bir pozisyonda olacaktır. Bu yazdıklarımız yatırım tavsiyesinden ziyade bir veri analizidir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın