Bitcoin’in Yükselişi Başlıyor mu?


Son güncellenme : 27.07.2019 - 13:44

Bitcoin Türkiye saati ile 12:00’da 10.100 dolar civarında seyrediyor. 26 Temmuz günü dört haneli rakamlarda bulunan Bitcoin 27 Temmuz gününe sert bir yükselişle girerek psikolojik sınırı geçti. Geçtiğimiz gece bir saat içinde neredeyse 500 dolar yükselen Bitcoin, sabaha kadar stabil bir durum sergiledi ve bu yükselişi küçük kayıplarla muhafaza etti. Bitcoin’de geçtiğimiz günde olanların özeti buydu, peki bugün neler olacak?

Bitcoin yükselişe geçiyor mu?

Bitcoin için bu fiyat aralığında beklemesinin ileri yönlü yapacağı hareketler için önemli olduğunu söylemiştik. Bekleyen ve beklerken 9.400 dolar desteğinden aldığı güçle bir faciayı önleyen bitcoin için artık daha olumlu konuşabiliriz. Bitcoin’in yeniden 11.700 ve 13.400 dirençlerini kırabilmesi veya zorlayabilmesi için bir miktar düşmeli daha sonrada aynı fiyat bandında kalmalı demiştik. Bu iki muhtemel senaryomuz gerçekleşti şimdi geriye sadece daha güzel senaryo olan 11.700 hedefi kaldı. Bu senaryomuzun gerçekleşmesi için vurguladığımız 9.400 desteğinin önemi yine çok büyük olacak. Ama önümüzdeki günlerde Bitcoin’in tekrar oralara geleceğine pek ihtimal vermiyoruz.

Bitcoin’de Belirsiz Değişim

Dün gerçekleşen 9.500 ile 10.000 arasındaki fiyat değişimi ile bunun TL karşılığı olan fiyat değişimi birbirini çok tutmadı. Şöyle söylemekte yarar var, Bitcoin’in fiyatını TL bazlı kontrol eden, dolar bazlı kontrol edene göre çok daha inişli çıkışlı bir fiyat değişimi gözlemledi. Bunun nedeni ise TCMB’nın aldığı kararın yankılarının hala sürmesi oldu. Dolar dün yine TL karşısında ciddi oynamalar gerçekleştirdi ama bugün biraz daha normale döndü gibi herşey. Borsalarda TL bazlı göstergeler ile takip eden yatırımcılara önerimiz şu günlerde daha sağlıklı veri alabilmeleri için Dolar kurunu da takip etmeleri olacak.

Biz birçok olumsuz eleştiri ve olaya karşın olumlu tavrımızı koruduk ve Bitcoinin %80’lere yakın düzeltmeler yapacağını söyleyenlere çok kulak asmadık. Bitcoin, Ağustos ayının başında tekrardan daha hareketli daha kendinden emin ve daha yüz güldüren bir pozisyonda olacaktır. Bu yazdıklarımız yatırım tavsiyesinden ziyade bir veri analizidir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?