Bitcoin’in Yeni Zirvesi, Onu JP Morgan’dan Daha Büyük Hale Getirdi!

0
192

Bitcoin, Cuma günü gece geç saatlerde 18.936 dolar civarındaki yıllık yeni bir zirveye ulaşmak için 18.500 dolar seviyesini geçti. Yeni yılın en yüksek seviyesine giden kripto para, 350 milyar dolarlık piyasa hacmini de aştı. Bunun anlamı Bitcoin’in toplam piyasa değeri, kısa bir süre için JP Morgan’dan daha büyük hale geldi.

Fiyat kısa süre sonra 18.600 dolar seviyelerine geriledi ve şu anda 18.635 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri düşmüş olsa da 345 milyar dolar’lık mevcut piyasa değeri BTC’yi, mali kurumların çoğundan daha değerli hale getiriyor.

JP Morgan ve Bitcoin karşılaştırmasını gündeme getiren ilk Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve Bitcoin boğası Anthony “Pomp” Pompliano oldu. Pompliano şu ifadeleri kullandı:

“JPMorgan piyasa değeri: 349 milyar dolar, Bitcoin piyasa değeri: 350 milyar dolar. Şah mat, Jamie Dimon. Şah Mat.”

JP Morgan kamuoyunda Bitcoin’i eleştiren ilk kurumlar arasındaydı. JP Morgan CEO’su Jamie Dimon geçmiş dönemlerde Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak nitelendirmişti. Dimon’ın, Bitcoin’in şu anki değeri hakkında hâlâ çekinceleri var gibi görünüyor. Ancak Bitcoin’in yeni değer deposu varlığı olarak yükselen boyutu, inkar edilemeyecek kadar açık.BlackRock ve Grayscale gibi ana varlık yönetimi firmaları, dijital varlığa büyük yatırımlar yapıyor.

Devam eden Bitcoin boğa rallisi, Bitcoin fiyatını üç yılın en yüksek seviyesine çıkardı ve önde gelen kripto para şu an oldukça iyi bir performans sergiliyor. Bununla birlikte, son 4 yılda çok şey değişti, çünkü Bitcoin artık son boğa koşusunda olduğu gibi spekülatif bir varlık değil. Şu anki piyasa değeri Bitcoin’i, MasterCard, PayPal ve Nvidia gibi pek çok köklü şirketten daha büyük hale getiriyor.  Bitcoin şu anda en yüksek piyasa değerine sahip varlıklar açısından 16. sırada yer alıyor ve bu boğa koşusu fiyatı daha da artırmaya devam ederse önümüzdeki aylarda ilk 10’da olabilir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın