Bitcoin’in Yeni Rekoru, Ethereum’un Yükselişi! İşte Kripto Piyasasında Son Durum!

Bitcoin’in fiyatı 14.500 dolar’lık yukarı yönde başka bir rekor seviyeye ulaştı. Altcoin’lerin çoğu geride kaldı ve BTC’nin pazar üzerindeki hakimiyeti yaklaşık %65’e çıkarak Haziran 2020’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin’den Yeni Bir Zirve Geldi

Önde gelen kripto para biriminin son birkaç haftadır iyi bir performans gösterdiğinin söyleyebiliriz. Bitcoin, Ekim ayında art arda yıllık en yüksek seviyelere ulaştı ve nihayet geçen Cumartesi 2019’un en yüksek seviyesinin üzerine çıktı. O sırada BTC, 1.000 günlük yeni bir yüksek seviye olan 14.100 dolar’ı test etti. Dijital varlık, sonraki günlerde bu seviyenin üzerinde kalmakta zorlandı. ABD seçimlerinin fiyatı doğrudan etkileyip etkilemediği hala belirsiz, ancak Bitcoin tekrar 14.000 dolar’ın üzerine çıktı.

Bununla birlikte, başka bir reddedilme yaşandı ve BTC gün içi en düşük seviyesi olan 13.550 dolar ile karşılaştı. Durum olumsuz görünse de, Bitcoin insanları şaşırtmak konusunda oldukça iyidir ve tam olarak saatler önce meydana gelen buydu. BTC, bir haftadan kısa bir süre içinde üçüncü kez 14.000 doların üzerine çıktı. Ancak bu sefer hemen düşmedi. Bunun yerine, yükselmeye devam etti ve yeni zirveyi 14.500 doların üzerine çıkardı (Binance’de). Bu, şu an için BTC’nin Ocak 2018’den beri gördüğü yeni en yüksek fiyat seviyesi.

BTC Hakimiyeti Artıyor

Çoğu altcoin liderlerini takip etmekte başarısız oldu. Ethereum ise birkaç istisna arasında yer aldı. ETH, %5.1’lik bir artıştan sonra 400 doların üzerine çıktı. Olumlu fiyat gelişimi, büyük ölçüde, dün Vitalik Buterin tarafından açıklanan Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesinin lansmanıyla ilişkilendirilebilir.

Binance Coin (%4.3) ve Litecoin (%4.8) da dolar karşısında değer kazananlar arasında. Kalan kripto para birimlerinin birçoğu da BTC kadar önemli olmasa da küçük artışlar gösterdi.

Sonuç olarak, Bitcoin’in toplam piyasa değeri içindeki nispi payını, yani BTC hakimiyetini ölçen metrik, kademeli artışını sürdürdü ve şu an %64.8’in üzerinde duruyor. Bir aydan kısa bir süre önce %58.2’ye düştüğünü belirtmekte fayda var. Üç haftadaki bu %6.6’lık artış, BTC hakimiyetini Haziran 2020’den bu yana en yüksek seviyesine çıkardı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.