Bitcoin’in Yeni Hedefi 18.400 Dolar! Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin, dün 17.400 dolar’a düştükten sonra 18.000 dolar seviyesini geri aldı. Çoğu altcoin de son kayıpları telafi etti ve toplam piyasa değeri 510 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin Bir Günde 1.000 Dolar Değer Kazandı

Önde gelen kripto para birimi 16 Kasım’da 16.000 dolar’ın üzerine kadar çıktı ve geriye bakmadı. Sonrasında BTC, 18 Kasım’da 18.500 dolar’lık yeni bir yıllık en yüksek seviyeye ulaştığı için önemli ölçüde değer kazandı.

Bu zirveye ulaştıktan sonra, kripto para birimi bu kadar yüksek bir fiyat seviyesini korumakla ilgili bazı sorunlar yaşadı. Daha dün, Bitcoin ayıları kontrolü ele aldı ve varlığı gün içi en düşük seviyesi olan 17.400 dolar’a düşürdü. Ancak, BTC bu seviyede kalmadı ve hızla bir kez daha 18.000 dolar’ın üzerine çıktı. Bu sefer fiyat artışı devam etti ve sadece birkaç saat önce BTC 18.400 dolara ulaştı. Bu, 24 saatten kısa bir süre içinde 1.000 dolar’lık bir fiyat artışı gerçekleştiğini gösteriyor.

Bitcoin şu an hafifçe geri çekilmiş durumda, ancak hala 18.000 dolar seviyesinin üzerinde duruyor. BTC’nin ATH’sini kırıp kırmayacağına dair spekülasyonlar, tekrar gündeme geldi. Bunu yapmak için Bitcoin’in sırasıyla 18.500 dolar, 18.950 dolar, 19.400 dolar ve 19.660 dolar’lık direnç çizgilerinin üstesinden gelmesi gerekiyor.

Öte yandan, fiyat düşüşü durumunda 17.930 dolar, 17.700 dolar ve 17.500 dolarlık destek seviyeleri düşüşü engelleyebilir.

Altcoin’ler Ne Durumda?

Altcoin’ler dün oldukça kötü bir performans sergilemişti. Durum, bazı etkileyici fiyat artışlarıyla birlikte bir günde çarpıcı şekilde değişti. Ethereum %3’ün üzerinde değer kazandı ve 490 dolar’a yerleşti. Bu nedenle, ETH yıllık en yüksek seviyesinden yaklaşık 5 dolar uzakta.

Ripple ve Bitcoin Cash benzer bir yüzde ile (%3.5) sırasıyla 0.30 dolar’a ve 253 dolar’a yükseldi. Binance Coin (%1.4), Chainlink (%4) ve Cardano (%1.7) da yeşil renkte. Bununla birlikte, Litecoin ve Polkadot, %11’lik artışlarla ilk ondan en iyi performans gösterenler. DOT 5.2 dolardan işlem görürken, LTC Şubat 2020’den bu yana ilk kez 80 doların üzerinde.

Daha da etkileyici çift haneli kazançlar, orta ve düşük hacimli altcoin’lerde açıkça görülmektedir. SushiSwap, günlük %27 artışla önde gidiyor. Dahası, SUSHI bir haftada %130 artış yaşadı ve 1.70 dolar’a yükseldi. Waves (%26), CyberVein (%18), Reserve Rights (%15), YFI (%14), Uniswap (%14), Curve DAO Token (%13) ve Huobi Token (%12) diğer  dikkat çekici fiyat artışına sahip olanlar.

Sonuç olarak, kripto para birimi piyasa değeri dün 480 dolara düştükten sonra 512 milyar dolara yükseldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.