Bitcoin’in Sert Düşüşünün Ardından, Takip Edilmesi Gereken Önemli Seviyeler!

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve piyasada büyük bir heyecan yarattı. Fakat sonrasında 20.000 dolar’lık kilit direnç seviyesi aşılamaz bir seviye oldu.

Bitcoin zorlu direnç alanında güç kaybetti ve geriledi. 19.500 dolar – 20.000 dolar bölgesindeki başka bir başarısız girişimin ardından son iki günde yaşanılan tam olarak bu. Önde gelen kripto para birimi, bu yazı yazılırken 48 saat içinde değerinden neredeyse 2000 dolar kaybetti.

Takip Edilecek BTC Destek ve Direnç Seviyeleri

Aşağıdaki 4 saatlik grafiğe baktığımızda, Bitcoin’in kritik destek hattını 18.700 dolar’dan kaybettikten sonra fiyatının düşmeye başladığını görebiliriz. Şu an itibariyle, 4 saatlik grafik MA-200 çizgisi (açık yeşil olarak işaretlenmiş) 17.560 dolar’lık yatay destekle birlikte ilk önemli destek seviyesi olabilir. Bitcoin‘in bu seviyeyi kırması durumunda, bir sonraki olası büyük destek seviyesi, orta vadeli yükselen trend çizgisi yaklaşık 17.250 – 17.300 dolar. Daha aşağıda 16.500 dolar’dan önce açık bir CME Vadeli İşlem açığı olan 17.000 dolar ve günlük grafikte pembe ile işaretlenmiş 50 günlük hareketli ortalama çizgisi yer alıyor.

Öte yandan, RSI hem günlük hem de 4 saatlik grafikte aşırı satım bölgesine giriyor. Günlük RSI, Ekim 2019’dan bu yana en düşük seviyesinde.  Desteğin korunması durumunda, ilk direnç seviyesi, kısa vadeli bir azalan trend çizgisi (4 saatlik grafikte sarı) ile birlikte 18.000 dolar seviyesi. Bunu 18.500 dolar ve 18.700 dolar takip ediyor. Bununla birlikte, en büyük engel hala 19.500 dolar – 20.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek alanı. Orada çok büyük bir direnç var.

Bitcoin’in yaşadığı sert düşüşünün ardından nasıl bir yol izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.