Bitcoin’in Sert Düşüşüne Altcoin’ler Nasıl Tepki Verdi?

Kripto para piyasası bugün büyük bir düşüş yaşadı. Bitcoin sadece birkaç saat içinde 3.000 dolar kadar değer kaybetti, altcoin’ler ise kayda değer çift haneli fiyat düşüşleriyle daha da kötü durumda. Bunların sonucunda kripto para piyasası bir günde 80 milyar dolar kaybetti.

Altcoin’lerde Kırmızı Hakimiyeti

Altcoin’ler, geçtiğimiz haftalarda bazı önemli artışlarla dikkat çekmişlerdi. Bu artışlar, Ethereum’un 620 dolar’a ulaşması ve yaklaşık 0.90 dolar’a çıkan Ripple gibi birçok altcoin için yıllık rekorlara yol açtı.

Ancak son 24 saatte durum aniden değişti. Bir günden daha kısa bir süre içinde 580 milyar dolardan 500 milyar doların altına kadar düşen kripto varlıklarının toplam piyasa değeri “yükselen aşağı inmelidir” anlatısını birebir yansıttı.

Çoğu altcoin, çift haneli düşüşler yaşadı. Ethereum, Binance Coin, Polkadot ve Litecoin değerlerinin yaklaşık %16’sını kaybetti. Sonuç olarak, ETH 505 dolara düştü, BNB 28 dolar seviyesiyle mücadele ediyor, DOT 4.8 dolar seviyesinde, LTC ise 75 doların altında işlem görüyor. Cardano, Bitcoin Cash ve Chainlink 24 saatlik ölçekte %20 oranında değer kaybetti. Ripple’ın düşüşü, %25 oranıyla 0.52 dolara kadar gerilediği için daha da sert oldu. Daha düşük ve orta hacimli altcoin’lerde daha büyük oranlarda kayıplar yaşandı.

Son zamanlarda da volatilite gösteren Verge, dünden bu yana %35 oranında değer kaybetti. Golem (- %25), Ziliqa (- %25), Rezerv Hakları (- %24), DigiByte (- %24), Nano (- %23), Loopring (- %22), Algorand (-%22), ICON (- %22), Status (- %22) ve SushiSwap (- %22) çift haneli kayıp yaşayanlardan sadece birkaçı.

Bitcoin Düşüyor Ama Hakimiyeti Artıyor

Önde gelen kripto para birimi, piyasadaki olumsuz fiyat gelişmelerinin dışında kalmadı. Bitcoin son zamanlarda kayda değer bir yükseliş dönemine girmişti ve 19.500 dolar’a yükseldi. Topluluk, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmasının ne kadar süreceği konusunda spekülasyon yaparken, varlık farklı bir yönde ilerlemeye karar verdi. Sadece birkaç saat içinde BTC, 3.000 dolar değer kaybetti ve 16.500 dolar’a düştü. Sonrasında 17.000 dolar seviyesini geri kazanmayı başarsa da, BTC 24 saatlik ölçekte hala %10 oranında düşüş yaşamış durumda.

Bitcoin’in bu kadar güçlü bir şekilde düşmesinin sayısız olası nedeni olsa da, varlık için bazı iyi gelişmelerde var. BTC’nin pazar üzerindeki hakimiyeti, birkaç gün önce %60’a düştükten sonra %62.5’e çıktı. Bu, altcoin’ler Bitcoin’den bile daha fazla değer kaybettiği için mümkün hale geldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.