Bitcoin’in Önündeki Kritik Direnç Seviyeleri Boğaları Tuzağa Düşürebilir!

0

Pazartesi gününden bu yana, Bitcoin fiyatı bazı etkileyici hamleler yaptı ve Pazartesi günkü en düşük 43.444 dolar seviyesinden mevcut haftalık en yüksek seviyesi 46.134 dolar’a yükseldi. Boğalar, Bitcoin fiyatını çok az direnç veya geri çekilme ile daha da yükseltti. Bununla birlikte, güçlü direnç seviyeleri mevcut yükseliş ivmesinin sonunu tetikleyebilir.

Bitcoin fiyatı, Pazartesi günü 43.000 dolar değer alanına ulaştığından beri sabit ve kontrolsüz yükselişini sürdürdü. Son üç işlem gününde çok az satış baskısı oluştu. Bununla birlikte, 48.000 dolar’lık değer alanının yakınında bir miktar satış baskısı beklenebilir.

Burada global finans piyasalarında çok popüler olan bir teknik analiz metodu Ichimoku’ya da göz atılabilir. Ichimoku analizi, birbirinden farklı parametreleri içerdiğinden alım veya satım konusunda çok çeşitli sinyaller üretmektedir. Söz konusu parametrelerin başında bir nevi hareketli ortalamalardan oluşan Tenkan-Sen ve Kijun-Sen Çizgileri geliyor. Şu anda günlük Kijun-sen ve Tenkan-Sen, güçlü %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesi ile 48.000 dolar seviyesini paylaşıyor. Bu Ichimoku ve Fibonacci seviyelerinin kombinasyonu, Bitcoin fiyatı için doğal bir durma noktası oluşturur. Yani yoğun Fibonacci ve Ichimoku direnç seviyeleri, yukarı yönlü ivmeyi daha da durdurabilir.

Boğalar Bitcoin’in 49.500 dolar üzerinde kapanış yapmasını sağlarsa, Bitcoin inkar edilemez bir yükseliş aşamasında olacak ve muhtemelen önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini görecek.

Kaynak: fxstreet

Öte yandan, ayıların Bitcoin fiyatının yakın vadeli dirence nasıl tepki verdiğini görmeleri gerekecek. Ayılar Bitcoin fiyatını daha da aşağı çekebilir ve 46.700 dolar’ın altında herhangi bir yerde kapanış yapabilirlerse, 40.000 dolar’lık bir alanı test büyük olasılıkla muhtemeldir. Yani olası bir boğa tuzağı, güneye doğru ilerleyecek bir BTC devam hareketi oluşturabilir.

Göreceli Güç Endeksi de çok nötr bir durumu gösteriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın