Bitcoin’in Mevcut Yükselişi, Altcoin Sezonu İçin Tehdit Oluşturuyor Mu?

Bitcoin 9.500 dolara yükseldi ve çoğu altcoin bazı etkileyici kazançlar elde etti. Bitcoin yukarı doğru hareketine devam ederse, altcoin sezonu risk altında mı olacak?

ABD’den gelen olumlu haberlere tepki veren Bitcoin, ileriye doğru kararlı hareketini sürdürerek 9.560 dolara ulaştı. Bitcoin yükselirken, altcoinlerin çoğu da onunla birlikte yükselişe geçti ve BTC’nin hakimiyetini %61.6’ya indirmeyi başardılar.

9.500 Dolara Doğru Bitcoin

Haftalarca durgun fiyat hareketlerinin ardından, Bitcoin birkaç gün önce bir hamle yaptı ve sonunda 9.300 dolarlık direnç seviyesini kırdı. Varlığın yükselişini sürdüremediği yönünde bazı spekülasyonlara rağmen, BTC sadece bu seviyenin üzerinde çıkmakla kalmadı, daha da yükseldi.

Son fiyat artışı ABD’den gelen haberlere doğrudan bir tepki olabilir. Para Birimi Denetçisi Ofisi (OCC) tarafından yapılan bir açıklama, Federal bankaların kripto para birimi saklama hizmetleri sunmaya başlayabileceğini bildirdi.

Bitcoin’in arkasındaki teknik analizler, 9.300 doların şimdi ilk destek hattına dönüştüğünü ve ardından 9.200 dolar olduğunu gösteriyor. Bir diğer önemli destek seviyesi, 100 günlük hareketli ortalamayı da içeren 9.000 dolarlık psikolojik noktada yatmaktadır. Buna karşın, BTC yakın zamanda 10.000 dolar test edecekse, iki direnç seviyesini fethetmek zorunda. Bunlar; 9.650 dolar ve 9.800 dolar.

Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin fiyatı açısından bir miktar toparlanmış olsa da, altcoinler hafife alınmamalıdır. Bitcoin’in hakimiyeti şu an %61,6’ya geriledi. Bu, çoğu altcoinin pozisyonlarını Bitcoin’den daha fazla artırdığını göstermektedir. Örneğin, Ethereum ve Chainlink %8 artışla sırasıyla 263 dolara ve 7.7 dolara yükseldi. Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Cardano ve Litecoin benzer şekilde yaklaşık %3 yükseldi.

Öte yandan, Ampleforth bugün en çok kaybeden. AMPL %24 düşüşle 1.87 dolara geriledi. iExec RLC yaklaşık %10 düşüşle 1.29 dolara düştü. Birbirini takip eden birkaç günlük kazanımdan sonra Swipe fiyatında bir düzeltme yaşandı ve nihayetinde 1.60 dolar seviyesine geri çekildi.

Ancak, altcoin fiyatlarındaki mevcut artışa rağmen, Bitcoin artmaya devam ederse, muhtemelen bir miktar geri çekileceklerini belirtmek gerekir. Bu nedenle, mevcut altcoin sezonunun tadını çıkaran yatırımcılar biraz daha temkinli olmak isteyebilirler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.