Bitcoin’in Kritik Seviyeyi Aşmasıyla Beklentiler Yükseldi!

Bitcoin fiyatları, Çarşamba sabahı tekrar yükselişe geçti ve büyük fiyat tahminleri devreye girerken 13.860 dolar ile 2019’un zirvesine yaklaşmış oldu.

Bitcoin fiyatları, Haziran 2019’da aynı zirveye ulaşmıştı, ancak analistlerin öngördüğü gibi 13.800 dolar seviyesinin güçlü bir direnç olduğunu kanıtladığı için daha yukarıya çıkamadı. Mevcut yükseliş hareketi, BTC fiyatlarına gün içinde %5, geçen hafta aynı zamandan bu yana neredeyse %13 oranında artış sağladı. Yazının yazıldığı saatte BTC hafifçe geri çekilmiş durumda ve 13.750 dolar bölgesinde işlem görüyor. Bu alan, Ocak 2018’den bu yana görülmeyen fiyatları tekrar ziyaret etmeden önce üstesinden gelinmesi gereken son direnç alanı.

Bitcoin’in Hedefi 17.000 Dolar

Önde gelen kripto para birimi bu psikolojik engeli aşabilirse, önünde 17 bin dolar seviyesine kadar çok az tarihsel direnç var. Aralık 2017’de mevcut fiyat seviyesini ilk kez aştığında, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar’a yükselmesi sadece on gün sürdü. Analist “CryptoHamster” da 17.000 dolar’ın hemen altında bir hedef belirlediğini belirterek;

“Şimdi, eğer BTC fiyatı kırılır ve 14.000 dolar’ın üzerinde kalırsa, hedefe giden yol açık olacaktır. Şimdiye kadar yerel zirveler Fibonacci seviyelerinin hemen üzerindeydi (düzeltmelerden önce likidite toplanıyordu).”

Yükseliş ivmesiyle birlikte, bugün Max Keiser gibi büyük isimler Twitter üzerinden tahminlerini paylaşmaya başladı. Max Keiser’in hedefi ise 28 bin dolar.

Bunun yanında Messari kripto araştırmacısı Jack Purdy, 2016’daki Halving etkinliği ile benzerlikler olduğunu gözlemleyerek Mayıs ayındaki Halving’den bu yana Bitcoin’in getirilerini grafiklendirdi. Aşağıdaki grafiği paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu ürkütücü olmaya başlıyor. Halving’den bu yana geçen iki ay, son döngüye kıyasla getirileri mükemmel bir şekilde takip etti. 2016’nın bu noktasında Bitcoin 895 dolardı. Bir yıl sonra 20 kat yükseldik.”

2016’da bu noktada Bitcoin’in 895 dolar olduğunu ve bir yıl sonra 20 kat arttığını vurguladı. Bu noktadan yılda yirmi kat artış, BTC fiyatlarını Ekim 2021’de 276 dolar’a çıkaracağı için biraz abartılı geliyor.

Bitcoin’in art arda iki yıl boyunca 4.000 dolara düştüğü ve neredeyse 14 bin dolara kadar çıktığı gerçeği de var. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, Bitcoin’in bundan sonraki yolculuğunun ne şekilde olacağı büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.