Bitcoin’in Haftalık Analizi


Bitcoin uzun süredir kendi volatilitesinden uzakta sakin bir dalgalanma içerisinde. Alışılagelmiş Bitcoin atakları veya çökmeleri son bir kaç haftadır durmuş durumda. Bu da yatırımcısını sürekli tetikte bekletiyor.

Bitcoin Türkiye saati ile 10:00’da. 11.450 Dolar civarında. Uzun süredir 10.000 dolar ile 11.500 dolar arasına sıkışmış olan Bitcoin sakin bir hava içersinde. Peki bu sıkışıklıktan kurtulacak olan Bitcoin bu hareketi aşağıya doğru mu yoksa yukarıya doğru mu yapacak?

Bir süredir düşük volatilite ile bir bakıma güç toplayan Bitcoin herkese ani bir sıçrama yapacak hissi veriyor. Pek tabi bu çok olası bir beklenti. Bu hareketin yönü ise merak konusu. Eğer Bitcoin 11.700 barajını kırabilirse bu hareketin yönü büyük olasılıkla yukarı yönlü olacaktır. Ama kırılmaz ve bu sıkışıklık devam ederse tekrardan 9.000 bin dolar seviyeleri sürpriz olmayabilir.

Bununla beraber eğer bu düşük volatil davranışlar devam ederse iki hafta sonra önemli bir gelişme olacak ve bu gelişme tetikleme etkisi yapabilecektir.

Dünyanın en büyük borsası olan New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından geliştirilen kripto para platformu Bakkt, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin listeleneceğini açıklamıştı. Bu sözleşmelerin test edilmesine iki hafta kaldı. Bu Bitcoin için önemli bir gelişme olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?