Nisan 1, 2020

Bitcoin’in Günlük İşlem Hacminde Düşüş


Günlük işlem faaliyeti, Bitcoin’in fiyat artışına denk gelen bu yılın başında, istikrarlı bir şekilde büyümeye başladı. Hem ticaret hem de madencilik bu sayıya eklenmişti. Bununla birlikte, işlem sayısı bu ayın başında aniden azaldı. Bunu fiyat düşüşü ve küresel ekonomik sorunlar tetikledi.

Bu yılın başlarında toplam günlük işlemler birkaç kez 350 bine gelmişti. Şimdi günde yaklaşık 275 bin ve daha da düşüyor.

Bu gerilemeye bazı faktörler katkıda bulunmuştur. Son birkaç gün içinde ağ hash oranında gözle görülür bir düşüşün gösterdiği gibi, düşük fiyatlar daha az madencilik faaliyetine yol açmıştır. En önemlisi, Bitcoin sahipleri binlerce kripto parayı borsalardan çıkardı ve ticaret faaliyetlerinin azalmasına neden oldu.

Bu hamlelerin en önemli özelliği, Bitcoin yatırımcılarının artık paralarını borsalardan ziyade kişisel cüzdanlarda güvende tutmakla daha fazla ilgilenmeleri. Soğuk depolama, verilerde görülebilen daha az ağ etkinliği anlamına gelir. Bitcoin cüzdanlarının sayısı istikrarlı bir şekilde artmaya devam etmektedir. Halen ayın başında yüz binden fazla aktif adres var.

İronik olarak, ağ etkinliğindeki düşüş Bitcoin’in sağlıklı ve güvenli olduğunu göstermektedir. Paralarını kendi kontrol ettikleri cüzdanlara taşıyan yatırımcılar, küresel ekonomik stresin bu döneminde kripto para birimini güvenli bir sığınak olarak ele alındığını gösteriyor.

Bitcoin işlem sayısı, pazar iyileştikçe geri dönecektir. Bununla birlikte, şimdilik bu veriler, kripto para biriminin tam olarak tasarlandığı gibi çalıştığını göstermektedir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Furkan Bozkurt hakkında :

İstanbul Bilgi üniversitesi öğrencisiyim. Önceleri merak ederek başladığım kripto para ve finans konularını hala severek takip ediyorum. Bu alanda elde ettiğim bilgileri ve yaptığım çalışmaları paylaşmaktan keyif duyuyorum. Yaptığım detaylı piyasa analizlerini twitter hesabımdan paylaşıyorum. Beni takip ederek piyasayı daha yakından izleyebilirsiniz.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?