Bitcoin’in Güncel Durumu, Geçmişte Yaşanılanların Tekrarı Mı?

2019 yılı, kripto yılı olarak yoğun bir şekilde lanse edildi. Çoğu analist ve yatırımcı, 2018’de süren uzun kripto kışının etkilerinden kurtulduğu için piyasanın önemli ölçüde yükselmesini bekledi ve bu durum 2019 yılına böyle bir etki oluşturdu.

Bunun yanı sıra, 2020’de Bitcoin, halving için hazırlanıyor. Şimdi, yıl neredeyse bittiği için, insanların önümüzdeki yıla dair umutları var.

Bununla birlikte, Bitcoin birçok yükseliş sinyaline yanıt veremedi, bu bazı insanların kuşku kazanmalarına sebep oldu. Yine de, en iyi kripto paranın başka bir sıçrama için hazır olduğunu düşünen Josh Rager ve Cantering Clark gibi uzmanlar var. Bu düşünceyi Bitcoin’in 2018’deki eğilimine bağlı olarak öne sürüyorlar. 16 Aralık 2017 ile 15 Aralık 2018 arasında Bitcoin, 20.000 Dolar seviyesinden üzücü seviyelere indi.

Cantering Clark, 2018’in Aralık ayının sonundaki grafik ile şimdiki grafik arasında “tuhaf” bir fraktal benzerlik olduğunu fark etti. Söz konusu benzerlik geçtiğimiz 2019’un ikinci çeyreğinde büyük bir patlamaya sebep olmuştu.

Meslektaşı Josh Rager’da Bitcoin’in içinde bulunduğumuz dönem için sıkıcı başka bir fiyat hareketliliği sürecine girdiğini ve Bitcoin’in birikim aşamasında olduğunu söyledi. Tarih tekerrür edip etmeyeceğini bilemeyiz ama uzmanların fikirleri bu yönde.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.