Ocak 19, 2020

Bitcoin’in Göreceği En Yüksek Fiyat Ne Olacak? İşte Uzman Tahminleri

Bitcoin fiyatı, piyasaya sürüldüğünden beri sert dalgalanmalar yaşadı, ancak 2019 genellikle itibariyle iyi bir yıl oldu. Fiyat 3.000 Dolar seviyesiyle yıla başlarken, yıl sonunda %86 artışla 7.200 Dolar’a yükseldi.

Bitcoin 2020 yılına bir patlama ile başladı. En popüler kripto para birimi, yıl başından bu yana yaklaşık %23 değer kazandı ve 2020’ye gireli sadece 18 gün oldu. Bu çarpıcı ralli, varlığın ne elde edebileceği konusunda spekülasyonları harekete geçirdi. Mayıs ayında beklenen Bitcoin yarılanmasıyla birlikte, bazı analistler kripto para birimi için büyük bir kırılma yaşanabileceğini düşünüyorlar.

Ancak bir sonraki boğa sezonu Bitcoin’in 300 bin Dolar veya 1 milyon Dolar’a ulaşmasını bekleyen herkesi hayal kırıklığına uğrayacaktır. Peki, bitcoin fiyatı için tavan fiyat nerede?

Bitcoin şu anda bir direnç seviyesi olan 9 bin Dolar’ın hemen altında işlem görüyor. Bu fiyat, Aralık 2019’un sonundaki 6.400 Dolar’lık düşük seviyelerine kıyasla büyük bir gelişme. Bununla birlikte, çoğu yatırımcının dikkati, varlığın daha da yükselmesini bekledikleri için yakın geleceğe kayıyor.

Popüler analist Josh Rager BTC’nin bir sonraki boğa koşusunda muhtemelen 75 bin Dolar ile 85 bin Dolar arasında olacağını öngörüyor. Josh Rager için BTC’nin fiyatının tavanı 85.000 Dolar seviyesindeyken, kripto endüstrisindeki diğer yetkili sesler tahminlerini oldukça ölçülü tutuyor.

Galaxy Digital kurucu ortağı Mike Novogratz, Bitcoin’in 2020 yılını 12.000 Dolar’ın üzerinde kapatacağını düşünüyor. Öte yandan Fundstrat’ın Tom Lee’si jeopolitik risklerin ortaya çıkmasına, yarılanmaya inanıyor ve ona göre ABD seçimleri bu yıl Bitcoin’e %100 getiri sağlayacak.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.