Kasım 12, 2019

Bitcoin’in Fiyatı Yeniden Kritik Bölgede!

Bitcoin geçtiğimiz hafta sonunu genel olarak 8.800 dolar civarında, oldukça sıkıcı bir şekilde geçirmişti. Hafta sonunun son saatlerinde ise kıpırdanma yaşayan Bitcoin, bu hareketliliği hafta başında da devam ettirdi.

Bitcoin geçtiğimiz pazar günü yaklaşık 300 dolarlık bir artış yaşayarak, 9.000 dolar kritik desteğinin üzerine çıkmıştı. Fakat bu yükseliş ayni şekilde bir düşüş ile karşılık buldu ve Bitcoin’in fiyatı yeniden 8.700 dolar civarına geriledi. Bu hareketlerle Bitcoin son iki günde aktif gözükse de, başladığı yere geri dönmekten başka birşey yapmadı aslında.

Son günlerde Bitcoin ekosisteminde olumsuz herhangi bir haber yok. Hatta Çin’in yasaklı olan Bitcoin madenciliğini serbest yapması gayet olumlu bir gelişme. Çin’in bu yasağı kaldırması önemli ve olumlu bir gelişme olmasına rağmen Bitcoin’in fiyatına herhangi bir etki yapmadı. Yine Çin’in bu ay içinde açıklaması beklenen ulusal dijital parası da, kripto para dünyası adına olumlu bir gelişme olarak bakılıyor. Çin merkezli haberlerin yanında, Bakkt’ın Bitcoin işlemleri de son günlerde rekorlarını tazelemeye devam ediyor.

Bitcoin’in fiyatı belirsiz bir bölgede olsa da, yukarı yönlü trendi tam olarak yakalayamamış olsa da, Bitcoin ve kripto para ekosisteminde olumsuz bir gelişmenin olmaması, orta vadede Bitcoin’in fiyatına olumlu etkide bulunacaktır.

Sonuç olarak analizlerimizde herhangi bir değişiklik yok. Bitcoin’in yukarı yönlü ivmeyi tam olarak yakalayabilmesi için 9.000 dolar desteğinin üzerine güçlü bir şekilde çıkması gerekiyor. Uzun ve orta vadede ise tahminlerimiz yukarı yönlü…

 

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?