Bitcoin’in Fiyatı Yeniden Kritik Bölgede!

0
584

Bitcoin geçtiğimiz hafta sonunu genel olarak 8.800 dolar civarında, oldukça sıkıcı bir şekilde geçirmişti. Hafta sonunun son saatlerinde ise kıpırdanma yaşayan Bitcoin, bu hareketliliği hafta başında da devam ettirdi.

Bitcoin geçtiğimiz pazar günü yaklaşık 300 dolarlık bir artış yaşayarak, 9.000 dolar kritik desteğinin üzerine çıkmıştı. Fakat bu yükseliş ayni şekilde bir düşüş ile karşılık buldu ve Bitcoin’in fiyatı yeniden 8.700 dolar civarına geriledi. Bu hareketlerle Bitcoin son iki günde aktif gözükse de, başladığı yere geri dönmekten başka birşey yapmadı aslında.

Son günlerde Bitcoin ekosisteminde olumsuz herhangi bir haber yok. Hatta Çin’in yasaklı olan Bitcoin madenciliğini serbest yapması gayet olumlu bir gelişme. Çin’in bu yasağı kaldırması önemli ve olumlu bir gelişme olmasına rağmen Bitcoin’in fiyatına herhangi bir etki yapmadı. Yine Çin’in bu ay içinde açıklaması beklenen ulusal dijital parası da, kripto para dünyası adına olumlu bir gelişme olarak bakılıyor. Çin merkezli haberlerin yanında, Bakkt’ın Bitcoin işlemleri de son günlerde rekorlarını tazelemeye devam ediyor.

Bitcoin’in fiyatı belirsiz bir bölgede olsa da, yukarı yönlü trendi tam olarak yakalayamamış olsa da, Bitcoin ve kripto para ekosisteminde olumsuz bir gelişmenin olmaması, orta vadede Bitcoin’in fiyatına olumlu etkide bulunacaktır.

Sonuç olarak analizlerimizde herhangi bir değişiklik yok. Bitcoin’in yukarı yönlü ivmeyi tam olarak yakalayabilmesi için 9.000 dolar desteğinin üzerine güçlü bir şekilde çıkması gerekiyor. Uzun ve orta vadede ise tahminlerimiz yukarı yönlü…

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın