Bitcoin’in Fiyat Zirvelerinin Devam Edeceğini Gösteren Sinyaller!

Bitcoin tüccarları, bir banka kartı kullanarak ipotek ödemeleri yaptığı zaman, Bitcoin’de geri ödeme kazanabilirler ve bunu hayatta hile kodu olarak görebilirler. Ancak, bir fiyat zirvesi için grafikleri kontrol etmek önemlidir.

Bitcoin‘in fiyatı yakın zamanda 24 bin dolar’ı geçti ve zirveye ulaştıktan sonra, varlık şu anda 22.800 dolar’ın üzerinde işlem görüyor. Daha az popüler bir metrik olan çift zaman çizelgesini kontrol ettiğinizde, çift zamanla çakışan fiyat zirvelerini görmek ilginçtir.

Fiyat İkiye Katlama Çizelgesi Ne Belirtiyor?

Case4bitcoins’in fiyat ikiye katlama zaman çizelgesine göre, Aralık 2017 – Ocak 2018, 2019  ortalarında fiyat zirveleri ve mevcut fiyat zirvesi, çift zamandaki düşük noktalara karşılık gelir.

Çifte zamanla ilgili son olarak, 58 günlük yerel düşük seviyeye ve bunu perspektife koymak için 2017’nin zirvesinden birkaç gün içinde 12’ye ulaştığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda, o yıl genel anlamda 100’ün altına düştü. 58’i vurmak Bitcoin’in fiyatı 24 bin dolar’ı geçtiğinde en düşük nokta olmadığını, çift seferde 58 güne karşılık geldiğini belirtiyor. Daha düşük bir noktada da, Bitcoin fiyatından beklentinin daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bu ilişki Bitcoin’in piyasa döngüsü ve fiyat zirvesi etrafında neredeyse üssel hale gelen talep artışı ile açıklanabilir.

Döngünün bir sonraki aşamasında bu talepte bir düşüş, çift zaman arttıkça bir düzeltmeyi gösteriyor. Bu nedenle, zirvelerin kısa iki katına çıkma sürelerine denk geldiği ortada. Kısa iki katına çıkma sürelerinin Bitcoin zirvelerini gösterdiğine dair net bir kanıt bulunmuyor. Ancak, bu metrik en büyük Bitcoin vadeli işlemler piyasası olan CME’deki Bitcoin seçeneklerinde Ol ve spot borsalardaki ticaret hacmiyle birlikte kullanılabilir.

Perakende tüccarlarının bir fiyat artışı ve yeni bir ATH vurulana kadar daha fazla fiyat keşfi beklemesi muhtemeldir. Bununla birlikte, CME’de 1.3 Milyar Dolar’lık bir tasfiye olması nedeniyle fiyatta bir düşüş olma ihtimali de var.

Kaynak: ambcrypto

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.