Bitcoin’in Coinbase Premium Endeksinde “Devasa” Yükseliş! BTC Fiyatı İçin Anlamı Ne?

0

On-chain analitik veri sağlayıcısı CryptoQuant tarafından ortaya konan veriler, yatırımcıların Coinbase borsasında alabildikleri kadar Bitcoin satın aldıklarını gösteriyor. Bunun yanında Bitcoin Perşembe günü 40.000 dolar seviyesini yeniden yakaladı ve CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre 40.800 dolar bölgesinde işlem görüyor. Detaylar haberimizde.

Coinbase’de güçlü satın alma

Bir CryptoQuant analisti, birkaç saattir Bitcoin için Coinbase Premium Endeksinin “devasa” olduğunu paylaştı. Paylaşımda bu durumun kısa vadede kesinlikle yükseliş olduğuna dikkat çekti. Coinbase Premium’un, EIP-1559 güncellemesinin (“London” olarak da bilinir) 5 Ağustos Perşembe günü etkinleştirilmesinden ve diğer büyük altcoin’ler (XRP, ADA, BNB, DOT) ile birlikte Ethereum fiyatını yukarı itmesinden sonra arttığını ekledi.

Coinbase Premium’un yüksek olması, Coinbase üzerinde güçlü bir spot satın alma baskısı olduğunu gösterir.

Söz konusu ivmede, Bitcoin 40.000 dolar seviyesini yeniden kazandı ve şimdi 40.800 dolar alanına yükseldi.

“Bitcoin’in yükselişe geçmesi için bazı ciddi seviyeleri aşması gerekiyor”

Bununla birlikte, önde gelen kripto analisti Michael van der Poppe, Bitcoin’in daha yüksek seviyelere dönmesine ve 41.000 dolar seviyesine yaklaşmasına rağmen yükselişe geçmek için acele etmiyor. Şimdilik yükselişe geçmek için amiral gemisi kripto para biriminin “bazı ciddi seviyelerin” üzerine çıkması gerektiğine inanıyor.

“Bana göre, Bitcoin’in şimdilik yükselişe geçmesi için hala bazı ciddi seviyeleri aşması gerekiyor. Hala direnç içinde hareket ediyor.”  

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın