Bitcoin’in (BTC) Sıradaki Fiyat Hedefi 50.000 Dolar Mı?

Bitcoin sert yükseliş hareketinin ardından biraz sakinleşmiş görünüyor. Fiyatta ki geri çekilmenin devam edip etmeyeceği, yatırımcıları tarafından merak ediliyor. İki klasik teknik göstergenin bir araya gelmesi, Bitcoin’in kısa vadede 50.000 dolar’a ulaşacağını gösteriyor.

Bull Flag (bayrak) ve Bull Pennant (flama) olarak adlandırılan her iki model, farklı yapılar dışında güçlü bir yükselişin ardından bir konsolidasyon dönemini temsil ediyor. Bayrak formasyonu ile flama formasyonu birbirlerine oldukça benzerler. Kısaca bahsetmek gerekirse; çok sert bir yukarı fiyat hareketinden sonra, kısa vadeli bir konsolidasyon oluşması ve bu konsolide grafiğin şeklinin bayrağa benzemesidir. Bayrak formasyonunun oluşumunda ilk hareket çok sert bir yukarı hareket sonucu oluşur ve bu bayrağın “direğini” meydana getirir. Hedef fiyat seviyesi genelde, bayrak direğinin başlangıç noktası ile bayrağın oluştuğu kısım arasındaki fakın, bayrak oluşumu tamamlanıp yukarı harekete başlandığı noktaya eklenmesiyle bulunur.

Her iki gösterge de yükseliş trendinin devamına işaret ediyor, bu da bir varlığın aralıklarından çıktıktan sonra muhtemelen yukarı yönde kırılacağı anlamına geliyor. Kırılmanın uzunluğu bayrak direğinin yüksekliği kadar, yani konsolidasyondan önceki yükseliş trendi kadardır. Bitcoin, önceki bayrak direğinin uzunluğu 8.750 dolar olan bir saatlik grafikte iki yükseliş modelini oluşturuyor. Bu nedenle göstergeler, bir sonraki fiyat artışının 8.725 dolar kadar çıkarabileceğini belirtiyor.

Şu an itibariyle BTC 45.000 dolar’ın biraz üzerinde işlem görüyor. Bir kırılma hareketi gelişmeden önce Pennant modelinde daha da konsolide olduğunu ve zirveye (yaklaşık 44.500 dolar) ulaştığını düşünürsek, yukarı yönlü fiyat hedefi 53.225 dolar’a kayacaktır. Aynı teori, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi Bull Flag göstergesi için de geçerlidir, ancak kırılma hedefi değişebilir.

Bunun yanında geri çekilme yüzde 50’den daha aşağı inerse, tüm Bull Flag yapısını geçersiz kılınabilir. Bu arada, üst trend çizgisinin üzerinde bir kırılma, potansiyel olarak bayrak direğinin boyutuna eşit bir uzunluğa sahip daha yüksek bir uçuşa yol açabilir (yine 8.725 dolar kadar). Hareket, ticaret hacimlerindeki ve momentumdaki artışa eşlik etmelidir.

Ayrıca Bitcoin’in yükselişini sürdürmesi için bir diğer neden olarak, Tesla’nın nakit rezervlerine alternatif olarak kripto para birimine yaptığı 1.5 milyar dolarlık yatırım karşımıza çıkıyor. Birçok analist, Bitcoin’in şirketlerin bilançolarında fiili bir varlık olacağına inanıyor.

Blockchain analitik firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki-Young Ju, tüm kripto para borsalarında stablecoin depozitolarında bir artış olduğunu kaydetti. Tipik olarak, trade’ların döviz cüzdanlarını stablecoin’lere çevirmeleri, böylece bunları daha sonra bitcoin gibi kripto para birimleri satın almak için kullanacakları anlamına gelir. CEO fiyatın 50.000 dolar’a ulaşacağını belirtti:

“Bence yakında 50.000 dolar’ı göreceğiz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.