Bitcoin’in Bir Sonraki Büyük Hareketi 2 Gün Sonra Gerçekleşebilir

Bu haftanın başlarında, Bitcoin fiyatı 9.300 dolara kadar yükseldi ve bu yükselişle bir miktar ivme kazanmak için çabaladı. Bu hareketle birçok analist, alıcıların BTC’yi yeni en yüksek seviyesine doğru taşıyacak bir trendin başında olduğuna inandı.

Bununla birlikte, bu düzeyde hızlı bir şekilde reddedildiği için beklenilen durum gerçekleşmedi. Bir analist ise volatilitenin yakın olduğuna inanıyor. Yarın kadar kısa bir sürede gelebileceğini belirten analistin bu varsayımı Bitcoin’in artan açık pozisyon miktarına dayanıyor.

Analistin tahmini arkasındaki sebebe geçmeden önce Bitcoin’in, yaklaşık iki aydır geniş bir ticaret yelpazesinde işlem gördüğünü belirtmeliyiz. Fakat sınırlarının aşağısına veya yukarısına doğru ilerleyen her girişim kısa ömürlü oluyor. Bu durum, orta vadeli bir yükseliş trendinde olup olmadığı ya da bir zirve oluşturmaya başlayıp başlamadığı konusunda inanılmaz derecede belirsizlik oluşturuyor. Piyasa kısa bir süre sonra, kripto para biriminin mevcut eğilimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz analist Byzantine General ise, volatilitenin yakın olmasının bir nedeni olarak açık pozisyon miktarında ki (Open Interest) ani artışa dikkat çekiyor. BTC’nin OI’sinde artış gösteren bir grafiğe işaret ederek şunları söyledi:

“OI tekrar toparlanıyor. Ben 1 veya 2 gün daha diyebilirim sonra büyük bir hareket göreceğiz.”

Analistin söylediği gibi Bitcoin sıkıştığı dar aralıktan çıkabilecek mi göreceğiz. Bir sonraki işlem aralığının hangi yöne doğru olacağı, Bitcoin’in orta vadeli eğilimi hakkında önemli bilgiler sunacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.