Ocak 6, 2024

Bitcoin’in Arkasındaki Satoshi Nakamoto’nun Cüzdanında Hareketlilik!


Bitcoin ‘in arkasındaki gizemli isim veya isimleri temsil eden Satoshi Nakamoto’ya ait cüzdanların birinde hareketlilik tespit edildi. Henüz tespit edilemeyen birisi Nakamoto’ya ait 1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa’ya cüzdanına 27 BTC transfer etti.

Tarihi bir işlem 6 Ocak’ta bir kişinin kripto borsası Binance‘den 27 BTC satın alması ve bunları Satoshi Nakamoto’nun cüzdan adresi 1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa’ya göndermesiyle gerçekleştirildi.

satoshi nakamoto'ya ait bitcoin cüzdanında hareketlilik tespit edildi

Gelişme, kripto para topluluğunda büyük bir dalgalanma yarattı. Bazıları bunun gerçekten Satoshi Nakamoto olup olmadığını ya da birisinin Bitcoin’in benimsenmesini ve büyümesini gündeme getirmek için 1 milyon doların üzerinde değere sahip 27 BTC’yi transfer edip etmediğine ilişkin spekülasyonlar yapıyor.

İşlem, spot Bitcoin ETF ihraççılarının 19b-4 değişikliklerini güncellemesiyle aynı zamana denk geldi ve bu da önümüzdeki hafta ABD SEC tarafından spot Bitcoin ETF’nin onaylanabileceğini gösteriyor. BlackRock, Grayscale, Fidelity, Ark 21Shares, Bitwise, VanEck, Valkyrie, Invesco Galaxy, Hashdex, WisdomTree ve Franklin Templeton spot Bitcoin ETF onayı için yarışıyor.

topluluk satoshi nakamoto'nun cüzdan hareketlerini tartışıyor

Bitcoin ETF analizleriyle tanınan James Seyffart, başvuruların kesin bir onayı garanti etmediğini ancak önemli bir ilerlemeyi temsil ettiğini belirtti. ETF analisti Eric Balchunas ise nihai S-1 dosyalamalarının Pazartesi günü teslim edileceğini belirtti. Balchunas’a göre SEC’in onayı 11 Ocak’ta gelebilir.

Bugün gerçekleştirilen 824513 numaralı bloktaki son işlem, bc1q9z82prqdknpv4ku3haargeu7c0h67yrpree6v2 adresinden cüzdana eklenen 26,91 BTC ile miktar açısından ikinci en büyük işlemdir. Satoshi’nin cüzdanında şu anda 4,3 milyon doların üzerinde değere sahip 99,67 BTC bulunuyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?