Bitcoin’in 500.000 Dolar Hedefi Ne Kadar Gerçekçi: İşte Detaylar!

Yakın zamanda attığı bir tweet’te, önde gelen kripto borsası OKX’in CMO’su Haider Rafique, Bitcoin ‘in 500 bin dolara ulaşma olasılığını vurguladı. Bu çok zorlama bir tahmin gibi görünse de, varlığın bu seviyeye neden ve nasıl ulaşabileceğini de açıkladı.

Rafique’e göre önümüzdeki beş yıl içinde BTC ağının 2 milyardan fazla cüzdan içermesi bekleniyor. Şu anda ağda yaklaşık 45,264,498 adres bulunmaktadır.

Dünyanın dört bir yanındaki birçok firma Bitcoin’i kucaklamaya başladı. Önde gelen kripto para birimi birkaç firmanın hazinesinde bulunur. Ancak Rafique, beş yıl içinde halka açık yüzlerce platformun hazinelerinde BTC’ye yer vereceğine inanıyor.

Üçüncü nokta ise Bitcoin’in piyasa değerine odaklanıyor. Haber yazıldığı sırada, BTC’nin piyasa değeri 534 milyar dolar civarında. 2021 yılında BTC’nin piyasa değeri 1,2 trilyon dolara kadar yükselmişti.

Düşüşe rağmen, kripto para birimi Meta ve Visa gibi birçok önde gelen kuruluşu geride bıraktı. Şu anda altın, Apple, Microsoft, gümüş ve diğerlerinin altında 11. en büyük varlık olarak duruyor. Ancak OKX CMO, varlığın piyasa değerinin “en değerli metallerin” üzerine çıkabileceğini öne sürdü.

Bitcoin

Rafique’e göre Bitcoin, dünya genelinde 50’den fazla ülke için rezerv para birimi haline gelebilir. Bu, benimsenmeyi artırabilir ve para birimini spot ışığının altına koyabilir. OKX CMO, takipçilerine tahmin konusundaki duruşlarını sormaya devam etti.

Büyük Bir Çıkıştan Önce Küçük Bir Gerileme Mi?

Tüm piyasa bugün hafif bir düşüş yaşadı. Bitcoin, 28.803 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştıktan sonra 26.760 dolar gibi düşük bir seviyeye geriledi.

Koinfinans.com olaral bildirdiğimiz üzere haber yazıldığı sırada BTC günlük %2,22’lik bir düşüşle 27.574 dolardan işlem görüyor.

Bazı spekülasyonlar bunun potansiyel bir yükselişten önce yapılan zarif bir düzeltme olduğu yönünde.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.