Ocak 8, 2022

Bitcoin’in 2018 Çöküşünü Tahmin Eden Trader Uyardı – Bitcoin Önemli Bir İhlal Yaptı!

Kripto dünyasında uzun süredir yer alan analist ve tüccar Peter Brandt, Bitcoin’in (BTC) parabolik ilerlemesini kırdığını belirtti.

Bitcoin (BTC), Çarşambe ve Perşembe günü dik fiyat hareketleri sergilemiş ve bir ay önceki değerine kıyasla %17 değer kaybederek 41.698 dolarlık seviyelere kadar gerilemişti.

Peter Brandt ise bu durumu attığı tweetler ile özetledi,

“Parabolik ilerlemeye ilişkin bir ihlal tespit ettim ve gerçek zamanlı olarak BitcoinLive üyelerine, gerçek zamanlı olarak yorum yaptım ancak geriye dönüp baktığımda olayları yeteri kadar ciddiye almamış olabilir. Bakalım, zaman bize ne gösterecek.”

Analist, 2018’in başlarında başlayan önceki ayı piyasasının başlangıcı tespit eden analist olarak biliniyor ve daha önce Twitter’da parabolik ilerleme ihlallerinin genellikle değerde %80’den fazla düşüşe yol açtığını belirtmişti.

Tecrübeli tüccar, yatırım şirketi Vailshire Capital’in CEO’su Jeff Ross’un yorumunu da geri çevirdi. Ross, Twitter’da uzun vadeli BTC sahiplerinin önümüzdeki aylarda ucuz Bitcoin satın almak için ek fırsatlara sahip olabileceğini belirtmişti.

Ancak Brandt, BTC tüccarlarını, kaybedilen bir ticarete asla ekleme yapmama konusunda “kutsal bir ticaret kuralı” izlediği konusunda uyarıyor.

“1980’de, 50 doların zirvesine çıkan gümüş için de aynı şeyi söyleyenleri hatırlıyorum. Daha sonra 3,65 dolara düştü ve 24 yıl boyunca yeniden yükselemedi. BTC’nin de aynı olduğunu söylemiyorum, ancak kullandığım kutsal bir ticaret kuralı, asla kaybedilen bir ticarete katkıda bulunmamaktır.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.