Kasım 1, 2020

Bitcoin’in 14.000 Dolar Mücadelesi! Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin, dün 14.100 doların (Bitstamp) üzerine çıkan kısa bir yükselişten sonra nihayet 2019’un yüksek seviyesini kırdı. Etkileyici hareketiyle BTC, kendine karşı değeri düşmeye devam eden altcoin’ler üzerindeki hakimiyetini artırmaya devam etti.

Bitcoin Fiyatı Haziran 2019’un En Yüksek Seviyesinde İşlem Görüyor

BTC birkaç hafta önce değer kazanmaya başladığından beri, kripto boğaları yeni zirvelerin ne zaman geleceği konusunda fikirlerini paylaşıyordu. Bitcoin hayal kırıklığına uğratmadı ve sık sık yeni 2020 rekorlarına ulaşmaya devam etti. Bununla birlikte, 2019’un en yüksek seviyesi olan 13.880 dolar, varlık için zor bir seviye haline geldi. Bu durum, dün yani 12. doğum gününde değişti.

Bitcoin bir önceki rekoru kırdı ve hatta yaklaşık iki yıldır ilk kez Haziran 2019’un en yüksek seviyesinin üzerine çıktı. Bitstamp’ın verilerine göre, yeni 2020’nin yüksek seviyesi şu anda yaklaşık 14.100 dolar olarak belirlendi.

Bununla birlikte, aynı derecede keskin bir düşüş hızlı artışı takip etti ve BTC sadece birkaç dakika içinde yaklaşık 450 dolar kaybetti. O zamandan beri, varlık 2019’un en yüksek seviyesi olan 13.800 dolar civarında işlem görüyor.

Son fiyat düşüşü ile Bitcoin, 13.900 dolar’lık desteğin altına düştü. Daha fazla düşüş olursa, BTC destek olarak 13.600 dolar, 13.270 dolar, 13.190 dolar ve 13.000 dolar’a güvenebilir. Aksi durumda, önde gelen kripto para birimi 13.900 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa, sonraki direnç çizgileri 14.170 dolar ve 14.380 dolar olacaktır.

Bitcoin Altcoin’leri Ezerek, Hakimiyetini Arttırdı

Dünün yeni zirvelere doğru kayda değer fiyat artışı sırasında, Bitcoin altcoin’leride yukarı çekti ve tüm kripto pazarı kısa süre içinde yaklaşık 15 milyar dolar kazandı.

24 saatlik ölçekte, altcoin’ler dolar karşısında hala yeşil renkte. Ethereum ve Ripple %1’den daha az arttı ancak yine de sırasıyla 390 dolar ve 0.24 dolar’ın altında işlem görüyorlar. Chainlink (%1.3), Litecoin (%1.8) ve Bitcoin SV (%1) de biraz değer kazandı. Bununla birlikte, altcoin’lerin çoğu Bitcoin’e karşı değer kaybetti.

Doğal olarak, bu Bitcoin’in hakimiyetini etkiledi. BTC’nin toplam piyasa değerini diğer tüm coin’lerle karşılaştıran metrik %63.6’ya yükseldi. Hakimiyet sadece birkaç hafta önce %58 seviyesindeydi ve 20 Ekim’de %60’ın üzerine çıktı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?