Bitcoin’in 11.500 Dolar Mücadelesi ve PolkaDot’un Yükselişi Devam Ediyor! Piyasada Son Durum

Bitcoin, son kayıplarından sonra tam olarak toparlanamadığı için güçsüz görünüyor. Polkadot, fiyat artışına devam ediyor ve geçen haftaya kıyasla %100’ün üzerinde artış gösterdi.

Bitcoin ve çoğu büyük hacimli altcoinler dünkü kayıplardan kurtulamamış olsa da, çoğu düşüşü durdurdu. Aynı zamanda, düşük hacimli altcoin pazarı, bazı etkileyici çift haneli kazançlarla birlikte değişken olmaya devam ediyor.

Polkadot ve Düşük Hacimli Altcoinler Halinden Memnun

Daha yüksek hacimli kripto paraların çoğu, büyük oranda kararsız bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Son 24 saat içinde çoğunluk kayda değer bir fark yaratamadı diyebiliriz.

İlk on kripto para birimi arasında bu trendin iki ana istisnasını yer alıyor: Chainlink ve Polkadot. LINK %3 artışla 15 doların üzerine çıkarken, DOT etkileyici performansını son 24 saatte %20 artışla 6.70 dolara çıkardı. Bu nedenle DOT, CoinGecko’ya göre, piyasa değeri açısından en büyük 5. kripto para birimi haline geldi.

Bununla birlikte, yeşil renkteki düşük hacimli altcoinlerin sayısı daha yüksek ve lider CELO. Akıllı telefonlar aracılığıyla Celo’da çalışan stabilcoinlerin gönderilmesine, alınmasına ve depolanmasına izin vermek için tasarlanan Celo platformu, 31 Ağustos’tan itibaren yerel kripto para birimini Coinbase Pro’da listeleyecek. Tipik olarak olduğu gibi, haberler CELO’nun fiyatını %43 fiyat artışla etkiledi. Diğer bir büyük kazanç sağlayıcı, BZRX’in ilk 100’e girmesine izin veren bZx Protocol (%27).

Bitcoin 11.100 Dolardan Yükseldi

Bitcoin, en son fiyat düşüşü sırasında 11.100 dolara kadar geriledi, ancak boğalar kontrolü yeniden ele aldı ve varlığı yukarı doğru çıkardı. Sonraki birkaç saat içinde, BTC 11.500 dolar hedefine ulaşmadan önce 11.400 dolara çıktı. Ayılar bu noktada fiyat artışını yakaladılar ve önde gelen kripto para birimini şu anki seviyesi olan 11.350 dolara ulaştırdılar.

Teknik yönler, BTC’nin gerekirse destek olarak 11.100 dolara ve ardından 11.000 dolarlık psikolojik seviyeye güvenebileceğini gösteriyor.

Ve BTC’nin fiyatı geçen hafta oldukça olumsuz gelişmeler sergilerken, en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olan Fidelity Investments’in, Wise Origin Bitcoin Index Fund I adlı ilk Bitcoin fonunu başlatmayı planladığı haberi geldi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir başvuru, fonun aile ofisleri, kurumlar ve kayıtlı yatırım danışmanları gibi kalifiye yatırımcılara sunulacağını ortaya çıkardı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.