Eylül 19, 2020

Bitcoin’in 11.000 Dolar Mücadelesi Devam Ederken, Altcoin’ler Arasından UNI Dikkat Çekiyor


Bitcoin 11.000 dolar mücadelesi devam ediyor. Çoğu altcoin 24 saatlik ölçekte geri çekildi, ancak bir istisna var: UNI. Uniswap’in kısa süre önce piyasaya sürdüğü token’ı yükselişini sürdürüyor.

Bitcoin 11.000 Dolarda Durduruldu

Dünün nispeten sakin fiyat performansından sonra, önde gelen kripto para birimi 11.000 dolara doğru başka bir hareket başlattı. Hareket yaklaşık 10.900 dolardan başladı ve sadece birkaç saat içinde BTC 11.020 dolara (Binance’de) ulaştı.

Ancak, ayılar harekete geçti ve varlığı günlük en düşük seviyesi olan 10.800 dolara çekti. Nispeten kısa bir sürede, 200 dolarlık bu kaybın ardından, BTC bir miktar toparlandı ve şu anda 10.950 dolardan işlem görüyor.

Psikolojik 11.000 dolar seviyesi, Bitcoin’in yükselişindeki en kritik direnç olmaya devam ediyor. Kripto para birimi kararlı bir şekilde bu seviyenin üzerine çıkarsa, 11.200 dolar, 11.340 dolar, 11.500 dolar ve 11.760 dolar seviyelerini hedefleyebilir. Başka bir reddedilme durumunda, BTC 10.900 dolar desteğine güvenebilir, ardından destek olarak 10.500 dolar, 10.430 dolar ve 10.330 dolar karşımıza çıkıyor.

Bitcoin’in gün içi performansının bir kez daha altına benzediğini belirtmekte fayda var. Değerli metal aynı zamanda 1.945 dolar gibi düşük bir seviyeden günlük en yüksek seviyesi olan 1.960 dolara yükseldi. Ancak, bu noktada bir ret geldi ve fiyatını Cuma seansını kapattığı yere, 1.950 dolara, götürdü.

Çoğu Altcoin Düşerken UNI Yükseliyor

Çoğu altcoin, özellikle daha büyük hacimli olanlar, son 24 saat içinde düşüş yaşadı. Ethereum %2’nin üzerinde bir düşüşle 380 doların altına geriledi. Ripple %1.5’lik bir düşüşün ardından 0.25 doların altına düştü.

Chainlink, %8 düşüşle ilk 10 kripto para arasında en fazla değeri kaybeden oldu. LINK şu an için, 10 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Polkadot %2.5, Binance Coin %3 ve Litecoin %1.3 oranında geri çekildi. Daha geride ise Tezos, %5.5’lik bir fiyat düşüşüyle 2.35 dolara gerilemesinin ardından son zamanlardaki olumsuz eğilimine devam ediyor.

Bu düşüşlere rağmen çift haneli fiyat artış gösteren token’larda var. Bunlar arasında Santigrat (%20), NEM (%16), DxChain Token (%15), ABBC Coin (%12) ve Hedge Trade (%10) yer alıyor.

Bununla birlikte, bir token hepsinden daha çok dikkat çekiyor. Popüler DEX platformu Uniswap’in yakın zamanda piyasaya sürdüğü yönetim token’ı. Birkaç gün önce yayınlanan UNI, büyük ilgi gördü. Airdrop olarak 400 UNI alan çoğu Uniswap kullanıcısı token’larını neredeyse anında sattı. Ancak Santiment’ten alınan veriler, sabır gösteren ve hemen satış yapmayanların ödüllendirildiğini ortaya koyuyor. UNI fiyatı, en önemli satış aşamasında olduğundan önemli ölçüde yükseliş gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?