Bitcoin’i (BTC) 30.000 Dolar’a Ulaştırabilecek 3 Sebep!

Bitcoin, durmadan yükselen ve yeni rekorlar kıran bir varlık haline geldi. Önde gelen kripto para birimi, Pazar günü bir başka rekor kırarak 28.387 dolara ulaştı. Mart ayındaki piyasa çöküşünün ardından Bitcoin, enflasyondan korunmak için yatırım yapılan bir varlık haline dönüştü.Ancak boğalar, henüz Bitcoin fiyatını 30.000 dolar’lık psikolojik yukarı hedefine doğru itemedi. Kripto para biriminin 25.772 dolar’a kadar düşmesine neden olan bir miktar kar elde etme hareketi görüldü. Ancak gün içi düşüş eğilimi kısa sürdü. Yatırımcılar Bitcoin pazarına geri döndüler. Fiyat, 27.000 dolarlık güvenilir destek seviyesini geri kazanmak için geri döndü.

30.000 Dolar Seviyesi

Pazartesi günü Bitcoin’in geri çekilmesi, birçok analistin yükseliş eğilimi gösteren bir devam senaryosu görmesini sağladı. Bazıları, kripto para birimi yana doğru konsolide edilirken daha kısa zaman dilimi çizelgelerinde oluşan, anlaşılabilir bir ters teknik yapıya “Bull Pennant”a işaret etti. Buna göre teknik yapı, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi BTC için yukarı yönlü hedef olarak 30.000 dolar öngördü.

Bununla birlikte, bazı karşı görüşler de ortaya çıktı. Bağımsız bir piyasa analisti olan Michaël van de Poppe’ye göre Bitcoin, öncelikle “aşırı alım” durumu nedeniyle aşağı yönlü düzeltmeye devam etmeye hazır görünüyor. Analist bir sonraki büyük satışta kripto para biriminin 20.000 doların altına düşebileceğini belirtti.  Öte yandan, temeller tamamen yükseliş eğilimi gösteriyor ve Bitcoin fiyatının önümüzdeki günlerde 30.000 dolar’a yükselebileceğini vaat ediyor. Rallinin devam edebileceğini ve fiyatın 30.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini gösteren için bazı sebepler var.

Trump, Covid-19 Ekonomik Destek Paketini İmzaladı

Öncelikle Temsilciler Meclisi Pazartesi günü, ABD Başkanı Donald Trump’ın tek taraflı talebinin ardından milyonlarca Amerikalıya doğrudan ekonomik yardımda bulunmak için bir yasa çıkardı. Demokratik önderliğindeki Kongre’de 275-134 oyla kabul edilen tedbir, teşvik kontrollerinin tutarının 600 dolardan 2 bin dolara değiştirilmesini önerdi. Trump, Pazar gecesi ikinci COVID-19 yardım tasarısını imzaladıktan bir gün sonra Amerikan evlerine ve işyerlerine 900 milyar dolarlık bir yardımın yolunu açtı. Bitcoin, ABD hükümetinin Nisan 2020’deki 2,3 trilyon dolarlık korona virüs yardım duyurusunu takip eden önceki rallisi doğrultusunda uyarıcı haberlere iyimser bir şekilde tepki verdi. Bu nedenle, Cumhuriyet kontrolündeki Senato değiştirilen tasarının kazanan bir oylamayla geçmesine izin verirse, teşvik paketinin genel boyutu büyük marjlarla artacaktır. Bu da doları daha da düşürerek bu süreçte Bitcoin’e fayda sağlayabilir.

Kurumsal İlgi Artıyor

Bunun yanında teşvik artışı bir çıkmaza girdiğinde Bitcoin, sürekli genişleyen kurumsal tabanı sayesinde piyasa değerini büyütmek için daha fazla neden buldu. Nasdaq listesinde yer alan başka bir şirket, Bitcoin’e yatırım yapan ana akım şirketlerin ve yatırımcıların arasına katıldı. Hong Kong merkezli bir iş zekası şirketi olan Greenpro Capital, Bitcoin satın almak için harekete geçtiğini duyurdu ve kripto para birimini “güvenilir bir gelecek değer deposu” olarak adlandırdı. Şirketin CEO’su “kendi parasını da BTC’ye yatıracağını” bildirdi.

Haberler ayrıca kurumların Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın işlem yaparken bile satın alacakları teorisini doğruladı. Bu, yatırımcıların orta-uzun vadeli yükseliş eğilimlerini planlamak için potansiyel birikim bölgelerini tespit etmelerine ve fiyatın 30.000 dolar seviyesini talep etmesi için ideal bir kurulum oluşturmasına izin verebilir.

Google Trendleri

‘Bitcoin nasıl alınır’ anahtar kelimesi için Google aramaları, 12 aylık bir zaman diliminde mükemmel bir seviyeye ulaştı, bu da kripto para piyasasının artık daha fazla perakende oyuncuyu çektiğini gösteriyor. Bu yatırımcılarda fiyatı yukarıya doğru taşıyabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.