Bitcoin’e Meydan Okuyan Token: YFI!

DeFi tokenları kripto piyasalarına her zamankinden daha fazla liderlik etmeye devam ederken, Yearn Finance’in YFI tokenı gibi bazıları muazzam kazançlar elde ediyor.

Sadece 30.000 token’lık çok sınırlı bir arzla, YFI’ye olan talep aşikar. Tek bir token artık neredeyse bir BTC’ye mal oluyor ve bu durum yavaşlıyor gibi de görünmüyor.

FTX borsasında YFI fiyatları Salı günü geç işlem saatlerinde 12.000 dolara yükseldi. Kısa bir an için, bir YFI birden fazla BTC değerindeydi.

Takip eden saatlerde fiyatlar biraz geriledi, ancak yazının kaleme alındığı sırada 11.000 dolar ile beş haneli sayının üzerinde kalmayı başardı. Aynı zamanda, Bitcoin 11.800 doların hemen altında işlem görüyor. Ethhub kurucusu Anthony Sassano [@sassal0x], dönüm noktası konusunda oldukça sevinçli. Sassano, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“YFI şu anda 10.000 doların üzerinde. Bu coşkulu anı yaşayabilmem için beni doğuran anneme teşekkür etmek istiyorum.”

CoinGecko verilerine göre, 18 Temmuz tarihinde 34 dolar civarında işlem gören YFI, sadece 2 ayda 305 kat değerlendi. YFI fiyatı bu kadar kısa sürede, böylesine dikkat çeken bir yükseliş göstermesine rağmen hala fiyatının artabileceğini düşünenler de var. Yearn.Finance fiyatı üzerine Twitter hesabından yorum yapan “Learn Yearn” isimli kullanıcı, YFI tokenin, bir başka popüler DeFi protokolü olan Compound’un (COMP) değerine sahip olması durumunda 21.000 dolar seviyesine erişeceğini öne sürdü.

Merkeziyetsiz DeFi tokenlarının bu kadar hızlı değer kazanmasının arkasında, borsalarda listelenmeleri yatıyor. Örneğin; Binance tarafından 10 Ağustos’ta listelendiği açıklanan yearn.finance (YFI), hızlı biçimde artış gösterdi. Esasında değer varlığı olmayan, token sahiplerinin ağın çalışma şekli konusunda oy kullanmasını sağlayan YFI, büyük bir borsa tarafından listelendiğinde dikkat çekti. Kısaca borsalarda listelenen DeFi token’larının çok büyük yükselişler kazandığını söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.