Bitcoin’e Dair Önemli Veriler ve Ünlü Analistlerin Tahminleri!

Kripto piyasası kan kaybederken, Bitcoin kazanımlarını korumayı başardı. Bir Coinmetrics raporu, kripto para birimi için bazı yükseliş göstergeleri sundu ve rallinin bir uzantısını öngörüyor. Bunun yanında kripto para sektöründe birkaç önemli isimin düşüncelerini sizler için derledik.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin (BTC), %1.48 kazançla 13.306 dolar’dan işlem görürken, kripto para birimi dün 300 dolar’lık kayıptan sonra bu destek seviyesini korumayı başardı. Haftalık ve aylık grafiklerde Bitcoin sırasıyla %2.74 ve% 22.77 kazanç kaydetti.

İlk olarak Coinmetrics verilerinden bahsetmek istiyoruz. Söz konusu raporda Coinmetrics, Covid-19 salgınının duyurulmasından sonra piyasa çöktüğünde Bitcoin’in “önceki boğa koşularında görmediğimiz şekillerde büyüdüğünü” belirtiyor. Bu nedenle, kripto para biriminin temellerinin büyük bir fiyat artışına işaret ettiğini belirtiyorlar. Bunun yanında aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Bitcoin, 12 Mart’tan bu yana altınla güçlü bir korelasyon sergiledi.

“Kara Perşembe” den sonra Bitcoin’in dijital varlık olarak anılması, kripto para birimini bir değer deposu olarak benimseyen yatırımcılar arasında güç kazandı. Bu anlamda BTC, altınla en yüksek korelasyonunu ve ABD doları ile tersine en düşük korelasyonunu gösterdi. Coinmetrics şu ifadeleri ekledi:

“BTC’ye genellikle dijital altın deniyor ve veriler bu iddiayı giderek daha fazla destekliyor. Geçtiğimiz birkaç ayda MicroStrategy ve Square gibi halka açık şirketler, BTC’yi rezerv varlığı olarak satın aldıklarını ve tuttuklarını açıkladılar. Ek olarak, on-chain veriler 12 Mart’tan bu yana BTC tutmanın (diğer adıyla HODLing) fiyat yükselirken arttığını gösteriyor.”

Analistler Ne Düşünüyor?

Kripto para topluluğunun tanınan isimlerinde Josh Rager, tahminini dile getirmek için geçmiş dönemdeki Halving verileri ile günümüz verilerini karşılaştırdı. Rager şu ifadeleri aşağıdaki görseli paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Halving’den 24 hafta sonra BTC (2016 vs 2020). Bu yılın başlarında, Bitcoin Halving’den 10 hafta sonrasına bakmıştık. Şimdi Halving etkinliğinin ardından 24 hafta geçti, Bitcoin hala iyi görünüyor ve yeni zirveler için yolda. 2016’ya göre, bir sonraki zirveye kadar en az bir yılımız daha var.”

Farklı bir kripto varlık analisti 29 Ekim’de aşağıda görülen grafiği paylaştı. Bu garfik,yükseliş sırasında Bitcoin’in 13.600 dolarlık bölgenin üzerinde temiz bir şekilde hareket edemediğini gösteriyor. Bu başarısızlık, kripto para biriminin yakın gelecekte “daha fazla geri çekilme” yaşayabileceğini gösteriyor. Aynı zamanda, Bitcoin’in daha aşağı kayması durumunda, izlenecek temel seviyelerin 13.000 dolar civarında bir dizi destek olacağını, ardından 12.500 dolar’a ve ardından 12.000 dolar’a doğru daha kayda değer seviyelerin olacağını gösteriyor. Haftalık destek direnci değişiminin olduğu 12.000 dolar, onu izlemek için önemli bir seviye haline geliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.