Bitcoin’den Yeni Rekor Geldi! Yükselişin Arkasında Ne Var?

0
241

Bitcoin, ilk kez 48.000 dolar’ın üzerine çıktıktan birkaç gün sonra bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50.001,35 dolar’a ulaştı.

Bitcoin’in en son rekoru, kurumsal ve şirketlerin önde gelen kripto para birimine olan ilgisini takip ediyor. Hem kurumsal hem perakende tarafından kayda değer bir ilgi artışı yaşandığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz Pazartesi günü Tesla, 1.5 milyar dolarlık kripto para birimi satın aldı ve piyasada önemli bir etki yarattı. Benzer şekilde geçtiğimiz hafta, Twitter CFO’su şirketin Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğünü söyledi, ABD’nin köklü kurumlarından BNY Mellon müşterileri için kripto parayı saklama planlarını açıkladı ve PayPal, Venmo ürününe kripto ekleme planlarını doğruladı.

Güncel bir gelişme olarak, diğer ürünlerinden ziyade satın aldığı kripto para birimiyle tanınan bir iş zekası firması olan MicroStrategy, daha da fazla Bitcoin satın almayı planlıyor. Şirket yaptığı açıklamada, piyasa koşullarına ve diğer faktörlere tabi şekilde 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın 144A Kuralı’na dayanarak nitelikli kurumsal alıcılara yapılacak değiştirilebilir tahvil satışıyla toplamda 690 milyon dolar toplamayı planlıyor. Tahvil satışından elde edilen net geliri de ek Bitcoin elde etmek için kullanmayı planlıyor. Bununda mevcut fiyat artışında önemli bir etkisi olduğu düşünülüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın