Bitcoin’den Yeni Rekor Geldi! Fiyat 100.000 Dolar’a Ulaşabilir Mi?

0
165

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan BTC, Kraken borsasında 57.000 dolar’ın üzerine çıkarak yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirledi.

Araştırma firması Santiment, kripto para biriminin son 3 ayda %219’luk bir ralli ile yeni zirvesine ulaşmasının ardından Bitcoin için yükseliş ve düşüş durumlarını ortaya koydu. Yükseliş senaryosunda Santiment, BTC arzının önde gelen borsalarda düşmeye devam ettiğine işaret ediyor. Bu nedenle, Bitcoin satış baskısı azalmaya devam ederek rallinin sürmesine izin veriyor.

Santiment düşüş senaryosunda ise, BitMEX vadeli işlemler piyasasındaki fonlama oranının, short pozisyonlara sahip trader’ların BTC fiyatında daha düşük seviyelerde bahis yapmak için daha fazla teşvik aldığını gösteriyor.

Beklentilerin tam ortasında CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju’nun bazı öngörüleri var. Hala Coinbase’in 56.000 dolar’lık ralli sırasında negatif çıkan primini düşünen Young Ju, satın alma gücünün “stablecoin balinaları ve perakende yatırımcılarından” geldiğini söyledi. Sonuç olarak Young Ju, spot piyasada yeni dolar girişlerinin olmaması nedeniyle fiyatın “sağlıksız” bir bölgeye kaydığına inanıyor.

Uzun vadede, piyasa hacmindeki artış, Bitcoin‘in kurumsal yatırımcılardan daha fazla ilgi görebileceğini gösteriyor. Bu doğrultuda Bloomberg Intelligence Kıdemli Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’e “kurumsal bir bakış açısı” ile yaklaştı; 2024 ve sonrasında Bitcoin’in altından daha değerli olacağını tahmin etti. McGlone, 2020 Halving, artan talep ve makroekonomik koşullar sonrasında yeni BTC ihracındaki düşüş nedeniyle Bitcoin’in fiyatının 4 ila 5 katına çıkmasının “kolay” olduğuna inanıyor.

“Bana göre, benzer bir tempoyu koruyup 2, 3 veya 5 katına (bir fiyat artışı) ulaşmamamız için hiçbir neden yok ki bu 100.000 dolar (…) olacaktır. Daha yüksek fiyatlar için mükemmel bir fırtına var.” 

IntoTheBlock analisti Lucas Outumuro’nun belirttiği gibi, Bitcoin şu anda altının piyasa değerinin %9.4’üne ulaştı, bu da Bitcoin fiyatının altını geçmek için on kattan fazla artması gerektiği anlamına geliyor. Bu olursa, Outumuro, her bir Bitcoin’in tahmini olarak 500.000 dolar değerinde olacağını söyledi:

“Bunun bir gecede gerçekleşmesini beklenmiyor, daha çok kuşaksal bir paradigma değişimi olarak bekleniyor. Bitcoin ve blockchain için genel anlamda heyecan verici zamanlar.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın