Bitcoin’den Yeni Bir 2020 Zirvesi Geldi! Altcoin’ler Yükselişi Takip Etti Mi?

Bitcoin’in Wall Street’ten ayrılma işaretleri sergilerken yeni bir 2020 yüksek seviyesine ulaştı. Buna karşılık, çoğu altcoin sabit bir fiyatta veya kırmızı renkte işlem görüyor. Bunun sonucunda Bitcoin hakimiyeti %62.5’in üzerine çıktı.

Bitcoin’in Yeni 2020 Zirvesi

Önde gelen kripto para birimi, son on günde hızla yükseldi. Bu yükselişin sonucunda, geçen hafta üst üste iki yılın en yüksek seviyesini test etti, önce 13.220 dolar ve ardından yaklaşık 13.360 dolar oldu.

Son 24 saatte Bitcoin yeniden harekete geçti ve daha da yükseğe ulaştı. İlk olarak, varlık 13.480 dolar’a yükseldi. Kısa bir geri çekilmenin ardından, tekrar harekete geçti ve bu da onu 13.760 dolara çıkardı. Bu yeni bir yıllık rekor olsa da, BTC sonrasında yükselmeye devam etti. Sadece birkaç saat önce, boğalar kripto para birimini son bir yılın en yüksek noktası olan 13.865 dolar’a (Binance’de) ulaştırdı. Sonuç olarak Bitcoin, 2019 zirvesi olan 13.880 dolar’ın sadece birkaç dolar uzağında kaldı.

Bu seviyedeki reddedilme aslında BTC’yi aşağı itti ve varlık şu anda yaklaşık 13.650 dolar’dan işlem görüyor. Yine de, popüler Bitcoin savunucusu Max Keiser bu fırsatı değerlendirdi ve kripto para için hedefini 28 bin dolara çıkardı.

İlginç bir şekilde, Bitcoin’in kazançları Wall Street’teki olumsuz olaylara rağmen kendini gösterdi. S&P 500 ve Dow Jones Industrial Average dünkü işlem seansını kırmızı renkte kapatırken, sadece Nasdaq Composite hafif bir yükseliş gördü.

Piyasa Değeri 400 Milyar Doların Üzerinde

Bitcoin’in %4’lük artışı altcoin’leri gerçekten etkilemedi ve çoğu Bitcoin’e karşı değer kaybetti. Ethereum, BTC’ye karşı %2.5 kaybederken, 400 dolar seviyesinde mücadelesini sürdürüyor.

Aslında altcoin piyasasının çoğu, Bitcoin ile karşılaştırıldığında kırmızı hakimiyetiyle karşımıza çıkıyor. Ripple (- %3.6), Bitcoin Cash (- %3), Chainlink (- %4.2), Binance Coin (- %5), Bitcoin SV (- %5) ve Polkadot (- %8) de BTC’ye karşı değer kaybetti.

Bu nedenle, Bitcoin’in altcoinler üzerindeki hakimiyeti arttı. BTC’nin piyasa değerini tüm altcoinlerle karşılaştıran metrik, geçen hafta %60’ın üzerine çıkarak, son iki ayın en yüksek düzeyine ulaşmıştı. Son 24 saatlik gelişmelerin ardından %62.6’ya yükseldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.