Ocak 3, 2024

Bitcoin’den Muhteşem Geri Dönüş: Analiste Göre Aylık Grafikteki Destek Yeni Bir Yükselişin Habercisi!

2021’deki kripto piyasası çöküşünü tahmin eden bir trader, Bitcoin ‘in bir ralli için hazırlandığı görüşünde.

Dave the Wave takma isimli kripto analisti, X’teki takipçilerine Bitcoin’in aylık grafikteki fiyat hareketinin, tarihsel olarak daha yüksek bir hareketin başlangıcını işaret eden Gauss kanalındaki önemli bir destek seviyesine dokunduğunu söylüyor. Gauss kanalları, fiyat dönüşlerini belirlemek için kullanılabilen momentum göstergeleridir.

 Şimdiye kadar, BTC aylık Gauss kanalı fiyat için bir sıçrama tahtası işlevi gördü.

Bitcoin dolar grafik

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Trader, grafiğine bakarak BTC’nin aylık grafikte Gauss kanalına ulaştığı önceki örnekleri işaretliyor. Bu örneklere dayanarak, BTC teknik göstergeye destek olarak saygı duyduktan sonra yükselme eğilimindedir.

Trader ayrıca, fiyat hareketi yükselen bir üçgen formasyonu oluşturduğundan 2024’ün başlangıcının bir Bitcoin dalgalanmasını ateşleyebileceğini söylüyor. 1 Ocak’ta Bitcoin, 2022’den bu yana ilk kez 45.000 dolar seviyesini geçti.

Bitcoin dolar

Ancak trader, çoğu insanın BTC’nin hızla tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmasını beklemediğini belirtiyor.

Bitcoin fiyat grafiği

Bitcoin, son 24 saatte %3,3 artışla haber yazıldığı sırada 45.123 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?