Mart 1, 2023

Bitcoin’den Esinlenen Altcoin %115 Fırladı: Neler Oluyor?


Bitcoin’den esinlenen bir altcoin projesi olan Kaspa (KAS), ekosistemde yaptığı güncellemeler sonrasında fiyatında güçlü bir artış kaydetti.

Piyasa değerine göre 199. sıradaki kripto para KAS token, son 24 saatte %23, son bir haftada %58, son iki haftada %86 ve son 30 günde %115 artışla, haber hazırlanırken 0,0121 dolardan işlem görüyor.

Kaspa, bir iş ispatı motoru üzerine inşa edilmiş en hızlı ve en ölçeklenebilir anlık onay işlem katmanıdır. Madencilere gönderilen işlemler, devrim niteliğinde bir blockDAG olarak yapılandırılan deftere anında dahil edilebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BlockDAG, Kaspa’nın GhostDAG/PHANTOM protokolü versiyonudur. Birçok yüksek hızlı zincirin temel problemi olan güvenlik ve merkeziyetsizlik kaybı olmadan yüksek blok oluşturma ve işlem hızı sunmayı amaçlamaktadır.

Tasarımı, Satoshi’nin Bitcoin‘e yerleştirdiği ilkelere sadıktır. İş ispatı madenciliği, UTXO [harcanmamış işlem çıktısı] oluşturulmuş izole durum, deflasyonist para politikası, ön maden yok ve merkezi yönetim yok. Kaspa, en güvenli iş ispatı ortamlarının sunduğu güvenlik düzeyini korurken yüksek blok oranlarını destekleme becerisiyle benzersizdir.

Kaspa şu anda işlem hacmine göre ilk 10 kripto borsasına girmesi için bir kitlesel fonlama kampanyasını devam ettiriyor.

Kaspa ayrıca geçen hafta, projenin algoritmasının temellerini daha ayrıntılı bir şekilde açıklayan projenin teknik incelemesinin yeni bir versiyonunu yayınladı. Proje geçtiğimiz hafta ise birkaç yeni donanım cüzdanı geliştirdiklerinin de duyurdu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?