Bitcoin’den (BTC) Yeni Rekor: 30.000 Dolar’ı Aştı!

10.500 dolar değerinde olduğu Ekim ayının ikinci haftasında şu anki görkemli boğa koşusuna başlayan Bitcoin, bugün hızlı ve engelsiz bir yükselişle 30.000 dolar’lık seviyeyi aşmayı başardı.

Bitcoin, son 24 saatte 30.111,66 dolara düşmeden önce 30.118,74 dolara kadar yükseldi. Performans, kripto para biriminin 2020’de %300’den fazla arttığı ve Aralık ayında neredeyse %50’lik bir kazançla ses getirdiği bir yılın ardından geldi.  2017’den farklı olarak, 2020 ATH’leri kripto paraya artan ilginin bir sonucuydu. Bunun nedeni, COVID-19’un birçok kişinin geleneksel finans dışında başka seçenekler aramasına yol açmasıydı. İlginç bir şekilde bu ilginin büyük bir kısmı, dijital varlıkta değer bulan kurumlardan geliyor. Hızlı bir şekilde Paypal, BTC vagonuna katıldı, Square ve MicroStrategy de BTC’nin önde gelen yatırımcıları oldu. Bitcoin Treasuries tarafından yayınlanan son raporlara göre, yaklaşık 29 şirket Bitcoin’i yatırım portföylerine dahil etti. ABD doları zor bir dönemle karşı karşıya kalırken, Bitcoin yatırımcılar için güvenli bir liman haline geldi.

Ve tabii ki, Bitcoin’in piyasa değeri de dünyanın en tanınmış şirketlerinin çoğunu geride bırakarak artış yaşadı. 561,9 milyar dolarlık piyasa değeriyle BTC, artık dokuz halka açık şirket dışında hepsinden daha değerli. Piyasa değeri ile Bitcoin Alibaba (648,3 milyar dolar) ile Berkshire Hathaway arasında (543,7 milyar dolar) yer alıyor. Bir zamanlar Berkshire Hathaway sahibi Warren Buffett’ın, kripto paraların “kötü bir son” ile biteceğini iddia ettiğini ve Bitcoin’i “fare zehri tabletine” benzettiğini hatırlatmakta fayda var.

2020’de, birçok eleştirmenin Bitcoin’e yöneldiğini gördük, eleştirmenlerin 2021’de onu bir balon olarak görmezden gelmesi daha da zorlaşacak

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.