Ocak 1, 2021

Bitcoin’den (BTC) Para Kazanan Yatırımcılar Gözlerini Oto Galerilerde Açıyor!

Wall Street Journal haberine göre, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) rallisinden paralarını katlayan yatırımcılar lüks otomobillere kendilerini yönelttiler. Nevada’da bulunan oto galeri bayileri, Bitcoin cinsinden yapılan ödemelerde ciddi bir derece artış olduğunu açıkladı.

Bünyesinde Aston Martin, Bentley, Ferrari ve Lamborghini gibi marka araçları bulunduran Vegas Auto Galley, yakın zamanda 6 milyon dolar değerinde iki otomobili Bitcoin karşılığında sattığını belirtti. Haber içeriğine göre galerilerinin son zamanlarda gelirlerinin %5’i Bitcoin’den olduğunu belirtiyor.

Nevada’da bir oto galeri sahibi Nick Dossa vermiş olduğu demeçte şu cümleyi dile getirdi:

“Bitcoin ödemesi alırken, ek bir risk taşımıyoruz. Bitcoin ile ödeme almak çok kolay bir işlem.”

Oto galeriler Bitcoin ödemelerini direkt değil, üçüncü bir ödeme sağlayıcısı olan “Bitpay” aracılığıyla aldıklarını dile getirdi.

Haber özetine geldiğimizde, Bitcoin rallisinden büyük gelir elde eden yatırımcılar, genellikle soluğu oto galerilerde aldığı belirtiliyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?