Bitcoin’den 2020 Zirvesi Geldi, Altcoin’ler Yükselişi Takip Etti!

Bitcoin, 2020’nin en yüksek seviyesi olan 13.220 dolara doğru çılgın bir yolculuğa çıktı. Çoğu altcoin de etkileyici artışlar gördüğü için toplam piyasa değeri 400 milyar dolara yaklaştı.

Bitcoin, PayPal’ın gelecek vaat eden haberlerinin ardından yılın en yüksek seviyesi olan 13.200 doların üzerinde yeni bir yükseliş gösterdi. Bu sefer, altcoin’lerde yolculuğa katıldı ve toplam piyasa değeri sadece dünden bu yana 23 milyar dolar arttı.

Bitcoin Yeni Bir 2020 Zirvesi

Dün, online ödeme devi PayPal, müşterilerin Bitcoin ve diğer dijital varlıkları satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına olanak sağlayacağını duyurmasıyla büyük bir yankı uyandırdı. Entegrasyon ilk olarak ABD merkezli kullanıcılar için “önümüzdeki haftalarda” mevcut olacak ve gelecek yıl diğer ülkelere de ulaşacak.

Kripto para piyasası, Bitcoin son etkileyici performansına hızla tepki verdi. BTC, 2020’nin en yüksek seviyesi olan 12.500 dolardan biraz gerideydi. Ancak ilerleyen saatlerde, önde gelen kripto para birimi bu seviyeyi kırdı. Tüm gözler 13.000 doların üzerindeydi ve Bitcoin hayal kırıklığına uğratmadı.

BTC boğaları, fiyatı 13.220 dolar gibi bir yıldan fazla bir süredir ulaşılamayan seviyelere (Bitstamp’ta) çıktı. Bununla birlikte, Bitcoin o zamandan beri biraz güç kaybetti ve şu anda 12.800 doların biraz altında işlem görüyor. Bununla birlikte, daha fazla makro veri, BTC’nin yalnızca 2 Ekim’den bu yana 2.000 doların üzerinde kazandığını gösteriyor.

Bu etkileyici performans, Wall Street’teki gelişmelerle bir kez daha zıtlık oluşturdu. ABD merkezli en önemli üç hisse senedi endeksinin tümü dünkü işlem seansını biraz kırmızı renkte kapattı.

Altcoin’ler Bu Kez Yükselişi Takip Etti

BTC’nin önceki yükselişinin aksine bu kez altcoin piyasası da yükselişe gecti. Ethereum bir süre için 400 doların üzerine çıktı ancak Bitcoin’e benzer şekilde o zamandan beri geri çekildi ve yaklaşık 395 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik bir ölçekte Litecoin, %12’lik bir artışla ilk 10’da en çok kazanç elde eden oldu. LTC 55 dolardan işlem görüyor ve 8. sıra için Polkadot (%2) ve Cardano’yu (%0.5) geride bıraktı. Ripple (%3), Bitcoin Cash (%5.5), Chainlink (%4) ve Binance Coin (%2) de yeşil renkte.

Bununla birlikte en etkileyici kazanç, Reserve Rights’dan geldi. RSR, %41 artışla 0.015 dolara ulaştı. Bunu Ampleforth (%13), Energy Web Token (%11), Avalanche (%10.5) ve CyberVein (%10) takip etti.

Genel olarak, kripto para birimi piyasa değeri, dünün en düşük seviyesi olan 364 milyar dolardan 387 milyar dolara yükseldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.