Bitcoin’deki Düşüşe Rağmen Analistler İyimserliğini Koruyor

Dün Bitcoin için en hareketli günlerden biriydi. Birkaç saat içinde, Bitcoin 10 bin dolara yaklaşmak için 200 dolardan fazla fiyatını arttırdı, ancak güçlü direnç Bitcoin’in kazançlarını sildi ve Bitcoin 9.300 dolara kadar düştü. Neyse ki güçlü bir destek vardı ve Bitcoin kendi tutabildi, panik satışını azalttı. Dijital varlık o zamandan beri 9.450 doların üzerine kadar çıktı.

Piyasadaki çöküş FED’in kötü ekonomik görünümü tarafından tetiklenmiş gibi görünüyordu. FED Başkanı Jerome Powell dün düşük faiz oranlarının 2022’ye kadar kalacağını açıkladı. Bu, bir Bitcoin rallisini tetiklemek ve körüklemek için yeterliydi, ancak hisse senetleri düştükçe, Bitcoin’de düştü. Bu konuyla ilgili detaylı bir haber sitemizde mevcut.

Çöküşe rağmen yatırımcılar iyimser olmaya devam ediyor, çünkü kritik 9.300 dolar seviyesinin yeterli olduğu kanıtlandı. Bu olduğu sürece, Bitcoin 9.300 dolar- 9.800 dolar aralığında kalıyor.

Yatırımcılar şimdi Bitcoin‘in mevcut 9.400 dolar seviyesinden destek almaya devam etmesini ve muhtemelen önümüzdeki hafta 10.000 seviyesini hedeflemeden önce 9.600 doların üzerine çıkmasını bekliyor.

Yerli analistlerden Dr. Hard fork’da iyimser olanlar arsında. Analist Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“POZİSYONLARI PATLATMAK İÇİN 9 BİN-10 BİN DOLAR ARASINDA DALGALANMALAR YAŞANABİLİYOR AMA TRENDİN YUKARI OLDUĞUNU VE AYLIK KAPANIŞIN 11 BİN ÜZERİNDE OLACAĞI ŞEKİLDE PLANIMI YAPIYORUM. 8 BİN 200 ALTINA İNMEDİĞİ MÜDDETÇE BU GÖRÜŞÜ SAVUNACAĞIM.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.