Mart 17, 2024

Bitcoin’de Yükseliş Trendi Sona Mı Eriyor: DonAlt’ın Uyarısı!

Başarılı kripto para analisti DonAlt, Bitcoin’in (BTC) güçlü yükseliş trendinde önemli değişikliklere dikkat çekti. Spot piyasada borsada işlem gören fonların (ETF’ler) Ocak ayında onaylanmasından bu yana, Bitcoin’de beklenmedik bir zayıflık işareti gözlemlenmeye başladığını açıkladı. DonAlt’a göre, BTC’nin bu yılki güçlü yükseliş trendi artık tükenme belirtileri göstermeye başlıyor.

DonAlt, özellikle ETF onayından bu yana Bitcoin’de gözlemlenen fiyat dinamiklerine odaklandı. Önceki dönemlerde, büyük ETF girişleri gibi önemli haberler genellikle Bitcoin fiyatlarında yükselişe neden olurken, son zamanlarda bu trendin tersine döndüğünü belirtti.

“ETF mumundan bu yana, konsolidasyon (sonra) yukarı, konsolidasyon (sonra) yukarı, konsolidasyon (sonra) yukarı, yukarı, yukarı oldu. Ve bu ilk kez böyle olmadı ve ani bir düşüşe yol açtı… Bu biraz kritik değişiklik”

Analist DonAlt'ın Bitcoin fiyat analizi

Bu, Bitcoin’in fiyat dinamiklerinde meydana gelen beklenmedik bir değişikliğe işaret etmektedir.

Ayrıca, DonAlt’ın dikkat çektiği diğer bir nokta da Bitcoin’in daha düşük zaman dilimlerindeki piyasa yapısıyla ilgili endişeleri. Özellikle, Bitcoin’in daha düşük zaman dilimlerindeki hareketlerine odaklanarak, piyasadaki bazı sinyallerin dikkate alınması gerektiğini ifade ediyor. DonAlt’a göre, BTC sahipleri rallileri kullanarak Bitcoin birikimlerini elden çıkarıyor gibi görünüyor. Bu durum, kısa vadede Bitcoin’in fiyatını olumsuz etkileyebilecek bir faktör olarak öne çıkıyor.

Özellikle, son satış faaliyetini 69.000 dolarlık yüksek zaman dilimi direncine yakın Bitcoin işlemleriyle ilişkilendiren DonAlt, bu durumun Bitcoin ayılarını desteklediğini öne sürüyor.

Son satış faaliyetini, 69.000 dolarlık yüksek zaman dilimi direncine yakın Bitcoin işlemiyle ilişkilendiren DonAlt, kurulumun BTC ayılarını desteklediğini söylüyor.

“Temelde bu düşüşler var, kaçıyorlar… ve olan şu ki, satıyorsunuz, sıçrama oluyor ve insanlar şöyle diyorlar: ‘Ah, bu SFP (hatalı salınım modeli). Şimdi yükselecek’ ve sonra da kahrolası bir şekilde düşüyor… Ve bunu sürekli yapıyor ve bu mutlaka bir düşüş işareti değil. Bu, sonunda satıcıların geldiğinin bir işareti. Bu, fiyatların düşeceği anlamına gelmiyor ama bu, bu rallide ilk kez oluyor… Bu mutlaka kötü bir işaret olarak değerlendirilmemeli. ETF zamanlarından bu yana ilk kez bunu gerçekten yaşıyoruz… Birkaç düşük zaman diliminde endişe var, birkaç tane de daha yüksek zaman diliminde endişe var ve genel olarak her şeyi bir araya getirirseniz bu şeyi short’lama (kısa pozisyon) olasılığını ortaya çıkarıyor.”

Bitcoin fiyat hareketi

Sonuç olarak, DonAlt’ın analizi BTC piyasasında mevcut olan belirsizlikleri ve endişeleri vurguluyor. Ancak, bu endişelerin tek başına fiyat düşüşüne işaret etmediği ve genel piyasa dinamiklerinin dikkate alınması gerektiği önemle belirtiliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?