Ocak 9, 2020

Bitcoin’de Yükseliş Trendi Başladı Mı?

Bitcoin Türkiye saati ile 15:20’de 7.900 doların hemen altında seyrediyor. Dünyadaki sıcak gelişmelerin etkisiyle, hareketlenen Bitcoin, gelişmelerin nispeten durulması ile dolar ve altın ile paralel bir seyir izledi ve geri çekildi.

Hafta başında yaptığımız analizde, Bitcoin’in hareketlenmesi için bir katalizöre ihtiyacı olduğunu yazmıştık. İran ile ABD arasındaki sıcak gelişmeler bu etkiyi gösterdi ve bir çok değerli ürünü hareketlendirdi. Bitcoin’den bu gelişmelerden nasibini aldı ve kendini 7.500 dolar direncinden yukarıya atarak dar alandan çıktı.

Bitcoin Ekim ayının sonundan beri düşüş eğilimindeydi. Bu eğilim Ocak ayında tekrar kendini göstermek istese de, piyasa buna izin vermedi ve düşüş trendini üç kere kırdı. Peki Bitcoin, şu anda yükseliş trendinde mi derseniz, buna hayır derim. Ama düşüş trendinde de olmadığını eklerim. Yani Bitcoin şu anda ara alanda hareket ediyor ve bu çok uzun sürmeyecek yüksek ihtimalle.

Bitcoin’in yükseliş trendine girebilmesi için bir çok faktör elverişli durumda. Lider kripto para biriminin yapması gereken tek şey ise 8.600 dolar direncini kırabilmek. Bundan daha öncelikli yapılması gereken şey ise 8.000 dolar desteğinin altında kalmak. Sonuç olarak Bitcoin, 8.000 dolar desteğinin üstünde haftayı kapatırsa, dirençlere hamle yapabilecek ve muhtemelen başarılı olabilecektir.

Güncel direnç noktalarımız: 8.300, 8.600 dolar.

Güncel destek noktalarımız: 8.000, 7.600 ve 6.900 dolar.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?