Ocak 29, 2024

Bitcoin’de Yükseliş Sinyali: Bu Seviyeyi Aşmak, Yükselişin Başlangıcı Olabilir!

Kripto para piyasalarında etkili bir isim olan analist Cheds, Bitcoin (BTC) için umut vadeden bir yükseliş senaryosunu değerlendirdi. Geçen hafta Bitcoin’in 40.000 doların altına düşmesiyle birlikte, Cheds, 40.500 dolar seviyesinin üzerine çıkmanın, kripto paranın yeni bir yükseliş momentumu oluşturabileceğini öne sürdü. Analiste göre, bu seviyenin aşılması durumunda BTC, olumlu bir sinyal vererek yatırımcıları heyecanlandırabilir.

Cheds’in analizinde dikkat çeken bir diğer unsursa, Bitcoin’in potansiyel olarak ters bir baş ve omuz modeli (I-HNS) oluşturabileceği görüşü. Analist, 40.500 doların yeni bir destek noktası haline gelmesi veya sağ omuz görevi görmesi durumunda, Bitcoin’in yeni bir yükseliş trendine girebileceğini öne sürdü. “BTC’nin şu anki durumunu izleyip, geri dönüş mü yoksa kırılma mı yaşanacak, göreceğiz. Belki de ters baş ve omuzlar (I-HNS) ortaya çıkabilir” dedi.

Bitcoin'de Yükseliş Sinyali: Bu Seviyeyi Aşmak, Yükselişin Başlangıcı Olabilir

Ters baş ve omuz (Inverse Head and Shoulders), teknik analizde fiyat grafiği desenlerinden biridir ve genellikle bir varlıkta düşüş trendinin sona erdiğini ve yükseliş trendinin başlayabileceğini gösteren bir formasyondur. Bu desen, bir varlığın fiyat hareketlerini temsil etmek için çizilen grafiklerde görülen belirli bir düzeni ifade eder:

  1. Sol Omuz (Left Shoulder): Bu aşamada fiyatlar genellikle düşüş eğilimindedir ve bir dip noktasına ulaşır. Fiyatlar daha sonra yükselir, ancak genellikle tam anlamıyla eski zirve seviyesine ulaşmaz.
  2. Baş (Head): Sol omuzdan sonra gelen bu aşama, genellikle daha derin bir düşüşü temsil eder. Fiyatlar daha sonra yükselir, ancak sol omuz seviyesini geçmez.
  3. Sağ Omuz (Right Shoulder): Başın ardından gelen bu aşama, fiyatların tekrar yükselerek sol omuz seviyesine yaklaştığı bir dönemi temsil eder. Ancak, genellikle sol omuz seviyesini aşmaz ve bir direnç noktası oluşturur.

Analistin grafiğine bakıldığında, BTC’nin 42.300 dolar civarındaki direncini aşmayı başarması halinde Bitcoin’in formasyondan çıkacağını tahmin ediyor gibi görünüyor.

Kripto stratejisti aynı zamanda popüler altcoin Solana’nın (SOL) fiyat hareketini de yakından takip ediyor. Analist, Solana’nın kısa vadeli çapraz direncini ortadan kaldırdığını öne süren bir grafik paylaşıyor. Ancak trader, SOL’un bir kırılmayı teyit etmek için bir sonraki direncini desteğe dönüştürmesi gerektiğinin altını çiziyor.

“SOL güncellemesi. 103 dolarlık direnci desteğe çevirme, [kırılmayı] doğrulayacaktır.”  

Solana fiyat tahmini

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?