Ağustos 9, 2022

Bitcoin’de Yükseliş Oldukça…


Öncü kripto para Bitcoin fiyatı için heyecanlandıran yeni tahminler gelmeye devam ederken kripto devi Mike Novogratz söz konusu uçuk seviyelerden öte 30.000 dolarlık seviyenin dahi şu an ulaşılması zor bir hedef olduğunu belirtti.

Kripto para patronu Mike Novogratz, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in kısa bir süre içerisinde 30.000 dolar seviyesini geri kazanma ihtimalinin düşük olduğuna inanıyor.

Novogratz’a göre Bitcoin bir süre daha belirli aralıklarla işlem görmeye devam edecek. Galaxy Digital’in başkanı, önemli kurumsal sermaye girişlerinin neredeyse hiç olmaması nedeniyle Bitcoin boğalarının yükseliş baskısı yapmasını beklemiyor.

Bitcoin

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere, kimsenin geri adım attığını görmediğini iddia eden Novogratz, bu nedenle Bitcoin fiyatının yakın gelecekte önemli ölçüde düşmesinin de pek mümkün olmadığının altını çizdi.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yakın zamanda en büyük kripto para birimi Bitcoin 100.000 dolarlık seviyeye ulaşmasının sadece “an meselesi” olduğunu iddia ederek oldukça iddialı bir tahmin yapmıştı.

Ancak Novogratzbu konuda daha az iyimser davranıyor. Galaxy Digital başkanı, ABD Federal Rezervinin faiz oranlarının yükselmesi nedeniyle kripto coşkusunun yakın zamanda geri geleceğine inanmayan tarafta yer alıyor.

Citibank, gişe rekorları kıran işlerin durgunluk korkularını yatıştırdığını bildirdikten sonra, Fed’in yakın gelecekte 100 baz puanlık bir artışı onaylama yolunda olabileceğine inanıyor.

Novogratz, uzun vadede Bitcoin’deki olumlu görünümünü korumaya devam ediyor. Ünlü yatırımcı, dünyanın en büyük kripto para biriminin önümüzdeki beş yıl içinde potansiyel olarak 500.000 dolara ulaşacağını tahmin ettiği görüşlerini daha önce sık sık dile getirmişti.

Bitcoin şu anda Temmuz ayında en iyi 2022 ayını kaydettikten sonra 24.000 dolarlık seviyenin altında işlem görmeye devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?