Bitcoin’de Yükseliş Başlıyor Mu? Bitcoin’in Günlük Analizi

Bitcoin Türkiye saati ile 13:30’da 9.515 dolar civarında seyrediyor. Bitcoin düşüşün yaralarını sarmaya çalışsa da bu aşamada çok zorlandığı gözüküyor. 9.400 ve 9.300 dolar seviyesinde bulunan güçlü destek noktaları Bitcoin’i aşağı yönlü sert bir harekete karşı büyük oranda destekliyor. Bitcoin’in aşağı yönlü mü yoksa yukarı yönlü mü bir kırılma yapacağı halen daha merak konusu. Bitcoin’de gerçekleşen bu sıkıcı durum altcoinlerde de bir karışıklık yaratmış durumda.

Bitcoin’de Destek ve Direnç Noktaları

Bitcoin’in bu dar koridorda sıkışmasının sebebi birbirine yakın bulunan destek ve direnç noktaları. 9.650 ve 9.700 noktalarında bulunan direnç noktaları ile 9.400 ve 9.300 dolar noktasında bulunan destek noktaları içerisinde sıkışmış durumda Bitcoin.

Bitcoin yaraları sarmaya çalışsa da bu konuda halen daha başarılı olmuş sayılmaz. Haberin yazım saatinde 9.500 dolar noktasında bulunan direncin üstüne çıkmış gibi gözükse de sert bir kaç direnç daha bekliyor piyasanın en büyüğünü. Üstelik aynı Ethereum ve Ripple fiyatlarında olduğu gibi, Bitcoin fiyatı da $9,650 seviyesinde yer alan 100 saatlik hareketli ortalamayı kırmayı henüz başaramadı.

Olası Senaryolar

Bitcoin günü 9.700 doların üstünde kapattığı zaman dar alanda bulunan bir kaç önemli direnç seviyesini kırmış olur ve yukarı yönlü hareketine başlayabilir. Bu ivme yukarı yönlü momentumu güçlendirir ve yeni sıçrayışlar gelebilir. Ama piyasanın en büyüğü 9.300 dolar seviyesinde bulunan destek noktasının altına düşerse bu 8.000 dolarlı fiyat bandına geçiş yaptığımızın bir göstergesi olur.

Diğer bir senaryo ise Bitcoin’in bu dar alanda biraz daha beklemesidir. Bu bekleyiş uzun sürdükçe negatife yorulması yanlış olmaz. Piyasada uzun süredir bulunanlar iyi bilecektir ki Bitcoin’in üzerinde baskı arttığında yönünü genelde aşağıya çevirir. Bu belkide Bitcoin ve kripto para piyasanın istenen düzeyde olamadığının bir göstergesidir.

Bitcoin / TL Paritesi

Bitcoin ve diğer kripto paralarda, Türkiye içindeki borsalara yatırım yapan ve İzlediğini para birimi TL olan yatırımcılarımız için gidişat daha kötü gibi gözükebilir. Bunun nedeni ise Doların TL karşısında cumadan beri yüksek oranda değer kaybetmesidir. Dolar/TL paritesi 5.70 seviyesinden 5.57 seviyesine kadar düştü. Bu da Bitcoin’in TL değerinin düşmesine sebebiyet verdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.