Şubat 7, 2023

Bitcoin’de Yeni Gelişmeler, 25 Bin Doları Test Edebilir!

Bitcoin Eylül 2021’den bu yana ilk altın kesişimi oluşturdu. Cryptoquant üzerinde analiz yapan bir kripto trader’ı olan VentureFounder, bu durum hakkında heyecanla bir tweet paylaştı. Analiste göre, düşüş senaryosundaki olası bir düzeltme BTC’nin 20 bin doları yeniden test etmesini sağlayabilirken, diğer yandan yükseliş durumunda Bitcoin bir sonraki aşamada 25 bin doları test edebilir. 25 bin dolarlık bariyer desteğe dönüştüğünde, “bu ayılar için tabuttaki çivi olacak.”

Hareketli ortalama (MA) 50, MA 200’ün üzerine çıktığında, fiyat grafiğinde pozitif bir kesişme veya “altın kesişme” görülür. Bitcoin tarihinde sekiz altın kesişme meydana geldi ve bunlardan üçü Şubat 2012, Ekim 2015 ve Mayıs 2020’de – %100 ila %350 arasında fiyat artışları öngördü. Öte yandan, boğa tuzakları olan Temmuz 2014, Temmuz 2015 ve Şubat 2020’deki altın kesişmelerin ardından lider kripto para birimi düştü. Hareketli ortalamalar gecikmeli göstergeler olduğundan, kazanımların çoğu geçişten önce gerçekleşmiş olması muhtemel. Bununla birlikte, trader’lar ve grafik analistleri altın kesişmeyi uzun vadeli fiyat artışlarının bir işareti olarak görüyor.

Göstergeler Karışık

Bir ya da iki gün içinde Bitcoin haftalık grafiğinde başka bir kesişme daha yapacak gibi görünüyor. Bu seferki kesişme, altın kesişmenin tam tersi olan ve uzun vadeli trendde aşağı yönlü bir değişime işaret eden bir ölüm kesişmesi olacak gibi görünüyor. Öte yandan, Federal Rezerv’in gün geçtikçe daha az agresif hale gelen duruşu, lider kripto para birimi için pozitiflik anlamına gelebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı bir önceki güne göre hafif bir artışla 22.964 dolara yükseldi.

Bugün aralarında Başkan Jerome Powell’ın da bulunduğu Fed konuşmacıları açıklamalarda bulunacak. Kurumsal kazanç sezonu devam ederken ve bugün Aralık ayı ticaret dengesi raporu açıklanırken yatırımcıların gözü veri cephesinde olacak.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?