Eylül 18, 2023

Bitcoin’de Yatay Seyir Sürüyor, Bu Coinler Ralliye Hazırlanıyor


Son güncellenme : 18.09.2023 - 10:53

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Bitcoin (BTC), Eylül ayını genel olarak sakin bir şekilde geçiriyor. 17 Eylül haftalık kapanışını yaparken 26 bin 500 dolar seviyesine geldi. En büyük kripto para birimi, üç gün önce 26 bin 880 dolara kadar bir yükseliş görmüştü ve bu, ayın şu ana kadarki en yüksek seviyelerine işaret ediyordu.

Kripto yatırımcıları, ABD Merkez Bankası’nın önümüzdeki haftanın önemli makroekonomik olayını sabırsızlıkla bekliyor. Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) 20 Eylül’deki toplantısında faiz oranları belirlenecek. Piyasalarda ağırlıklı olarak, şu anki faiz oranlarının değişmeyeceği yönünde düşünceler hakim.

Birçok kripto yorumcusu Bitcoin’in bu sakinliğini, makro veri baskılarına karşı tepkisi olarak yorumluyor. Bazıları, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) kararının, bir miktar volatilite yaratabileceğini düşünüyor. Ancak genel olarak tahminler, Bitcoin’de yatay seyrin bir süre daha devam edeceği yönünde.

Bitcoin statükoyu devam ettirirken, yatırımcılar da yükseliş potansiyeli gösterebilecek coinler aramaya devam ediyor. Kripto para piyasalarında, sağlam altyapısı ve güvenilir ekibi olan altcoin projeleri ilgi çekiyor. Son zamanlarda yatırımcıların ilgisini çeken iki projeyi sizler için inceledik.

Wall Street Memes (WSM) – Meme Oluşturmayı Sağlayan, Topluluk Odaklı Kripto Projesi

Wall Street Bets kampanyası ve ardından gelen GameStop olayı, Wall Street Memes (WSM) topluluğunun doğuşunu tetiklemede çok önemli bir rol oynadı. Bu topluluk finanstan, meme odaklı mizahtan ve çevrimiçi kültürden unsurları etkili bir şekilde harmanlıyor.

Meme coinlere odaklanan Wall Street Memes, yalnızca kriptoya yatırımı teşvik etmekle kalmıyor, aynı zamanda geleneksel finans kurumlarını mizahı katarak eleştiriyor.

Ethereum blok zinciri üzerinde yer alan WSM coin, henüz Mayıs ayında piyasaya sürülmesine rağmen toplamda 25 milyon dolardan fazla fon topladı.

Proje, Wall Street Memes token satın almak isteyenler için hızlı ve düşük maliyetli ödemeler, güvenli ve şeffaf işlemler, etkili uyuşmazlık çözümü gibi avantajlar sunuyor. WSM, meme yaratıcıları ve koleksiyoncuları arasındaki olası anlaşmazlıklara çözüm bulmak için akıllı sözleşmelerden faydalanıyor.

WSM ekibi, projenin tokenomik bileşenlerini tam olarak ifşa ederek şeffaflığa güçlü bir vurgu yapıyor. Topluluk ödülleri toplam token arzının yüzde 30’unu oluşturuyor. Yüzde 20’si CEX ve DEX likiditesine, geri kalan yüzde 50’si ise ön satışa tahsis ediliyor. Potansiyel yatırımcılar, tercih ettikleri ödeme yöntemi olarak ETH veya USDT kullanarak Wall Street Memes token satın alma seçeneğine sahip.

Wall Street Memes nasıl çalışıyor?

Bu projenin kalbinde Wall Street Memes grubu tarafından tasarlanan WSM tokeni yatıyor. Bu token, kullanıcılara Wall Street’te tanık olunanları hatırlatan eğlenceli spekülatif girişimlere katılma şansı veriyor. Yatırımcılar, Wall Street Memes topluluğuna katılarak ve

Wall Street Memes token satın alarak potansiyel olarak kripto para birimine dayalı meme’ler kazanabilirler.

Wall Street Memes, akıllı sözleşmeler kullanarak çalışıyor. Bir meme yaratıcısı WSM platformundan yararlanarak meme yarattığında, fiyat, son tarih ve işin kapsamı gibi satış koşullarını belirleyen akıllı bir sözleşme oluşturuyor. Koleksiyoncu bu sözleşmenin şartlarını kabul ederse, WSM cinsinden bir ödeme yatırıyor. Meme yaratıcıları, meme’leri satıldıktan sonra fonlara erişebiliyor.

WSM’nin ünü Elon Musk’a kadar ulaştı. Toplamda 1 milyondan fazla takipçisi olan topluluk, Twitter üzerinden Elon Musk’tan birkaç defa yorum aldı. Ayrıca WSM, bu projeye destek göstermek isteyenlere özel şapka, tişört, kupa ve sweatshirtlerden oluşan bir ürün koleksiyonuna sahip.

WSM coinin ön satışı 25 Eylül’de sona erecek. Projenin 27 Eylül’de ilk borsa listelemesini gerçekleştirek.

Bitcoin BSC (BTCBSC) – Bitcoin’in Tahtını Devirmek Amacıyla Yola Çıkan Popüler Proje

Bitcoin BSC, son zamanlarda yatırımcıların dikkatini çeken bir diğer altcoin projesi. Ön satış lansmanından sonraki 24 saat içinde 35 bin dolardan fazla para topladı. Bitcoin BSC (BTCBSC), Binance’in BNB Akıllı Zinciri üzerine inşa edilen BEP20 tokeni olarak çalışıyor. Bitcoin’e gelişmiş özellikler sağlayan, Bitcoin’in daha yeşil ve daha ucuz bir versiyonu olarak tanınıyor.

Bitcoin BSC, kripto topluluğu içinde iyi bir ivme yakaladı. Sosyal medyada hızla büyüyen bir topluluğu var. Üstelik projenin yol haritası da, göz atmaya değer. Projenin nispeten yüksek fiyat hedefine sahip olması, Bitcoin BSC token satın almak isteyenlerin ilgilsini daha da çekiyor.

Bitcoin BSC’nin orjinal Bitcoin’den bazı farkları var. Daha hızlı işlemler ve daha düşük işlem ücretleri, büyük ölçüde azaltılmış enerji kullanımı ve yatırımcılara özel stake ödülleri özellikleriyle biliniyor. Bitcoin’in ününden yararlanan BTCBSC, Binance Akıllı Zinciri’nin avantajlarını sunuyor.

BTCBSC, şu anda ön satışta ve fiyatı 0,99 dolar (yaklaşık olarak Bitcoin’in 2011’deki fiyatı). Potansiyel yatırımcılar için Bitcoin’le yarışabilecek bir risk-ödül profiline sahip gibi görünüyor. Staking özelliği ise yatırımcıların yoğun bir şekilde ilgisini çekiyor.

BTCBSC’nin, Bitcoin gibi toplam 21 milyon token arzı olacak. Bitcoin’in erken yatırımcıları sonradan neredeyse servet elde ettiler. Peki Bitcoin BSC, Bitcoin’in bu başarısını tekrar edebilecek mi? Yatırımcılar, bu sorunun cevabını merakla bekliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Kaynak : Finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?