Ekim 5, 2023

Bitcoin’de Tehlikeli Sinyaller: Analist Yatırımcıları Uyardı!


Son güncellenme : 06.10.2023 - 12:09

Kripto para piyasası, her zaman hareketli ve dinamik bir ortam olarak bilinir ve bu hareketlilik sıklıkla teknik analizcilerin dikkatini çeker. Bu kez, analist Ali Martinez Bitcoin’in grafiklerinde bir ayı-düşüş bayrağı deseni tespit etti ve yatırımcıları olası bir düşüş konusunda uyardı.

Popüler analist Ali Martinez, Bitcoin’in klasik bir düşüş bayrağı deseni oluşturduğunu söyledi. Bayrak deseni, teknik analizde sıkça kullanılan bir formasyondur ve genellikle güçlü bir trendin ardından görülür. Ayı bayrağı deseni, fiyat güçlü bir düşüş trendinin ardından yukarı doğru konsolide olduğunda ancak önemli bir destek seviyesini kıramadığında oluşur.

“Bitcoin, genellikle BTC düşüş trendinin devamına işaret eden klasik bir grafik modeli olan ayı bayrağı oluşturuyor gibi görünüyor.”

Bitcoin usdt fiyat analizi

Analistin grafiği, Bitcoin’in 28.034 dolarlık kritik direnci aşamaması durumunda, bayrak modelinin gerçekleşme ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Bu durum, BTC’nin 26.751 dolara kadar düşmesine neden olabilir.

Martinez’in analizi, Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile de destekleniyor. RSI, aşırı alım ve aşırı satım seviyelerini belirlemekte kullanılan bir gösterge olarak kabul edilir:

“Dikkat ederseniz BTC’nin dört saatlik grafiğindeki RSI her 74,21’e ulaştığında veya onu aştığında, BTC’nin geri çekilme eğilimindedir. Dört saatlik grafikteki RSI yakın zamanda 82,83’e ulaştı!”

Bitcoin USDT fiyat analizi

RSI göstergesi 0 ila 100 arasında ölçeklenir. Eğer RSI, 70 seviyesinin üzerine çıkarsa, varlık aşırı alım koşullarında olabilir ve bu da düşüş ihtimalini artırabilir.  30’un altındaki bir değer ise genellikle yükseliş olarak kabul edilir.

Bitcoin, basın zamanında 27.568 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analist ayrıca lider altcoin Ethereum’u (ETH) da analiz etti ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığının, MVRV göstergesine dayalı olarak yükseliş eğilimine dönüş için zemin hazırladığını söyledi.

“MVRV (mavi çizgi), MVRV 180 günlük SMA’nın (kırmızı çizgi) güçlü bir şekilde üzerine çıktığında Ethereum piyasası döngüleri düşüş eğiliminden yükselişe geçiyor. Şu anda ETH dağıtım aşamasında ve yoğun birikimi bekliyor!”

Ethereum usdt fiyat analizi

Piyasa Değeri / Gerçekleşen Değer (MVRV) oranı, bir kripto paranın mevcut piyasa değeri ile tüm geçmiş işlem fiyatlarının toplamı arasındaki ilişkiyi gösterir. Bu oran, bir varlığın aşırı değerlenip değerlenmediğini veya aşırı satılıp satılmadığını anlamada yardımcı olabilir.

ETH, basın zamanında 1.618 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?