Bitcoin’de, Son Günlerde Neler Yaşanıyor? İşte Merak Edilen Herşey


Bitcoin Türkiye saati ile 09:00’da 10.600 dolar civarında seyrediyor. Eylül ayına pozitif  bir giriş yapan Bitcoin, geçtiğimiz iki günde kaydettiği yükselişler ile 50 günlük ortalamasına yaklaştı. Peki, Bitcoin bu seviyeden sonra ne yapacak? Yükselmeye devam edecek mi? Bütün bu soruların cevabı, ayrıntılı şekilde haberimizde…

Bitcoin Kritik Direnci Geride Bıraktı

Bitcoin için önemli olan direnç noktası 10.400 dolar geçildi. Bu direncin önemli olmasının sebebi şu: Bu direnç seviyesinin altında, Bitcoin tutunma savaşı verirken bu direnç seviyesinin üstünde, tırmanma savaşı verecek olmasıdır. Bu direnç bu iki savaşı ayıran bir çizgi adete. Bu çizginin geçilmesi ile beraber görüyorsunuz ki Bitcoin, hareketli ve agresif saatler yaşamaya başladı.

50 Günlük Ortalama

Bitcoin kritik direnci geçtikten sonra 50 günlük ortalamanın yarattığı dirence takılmış durumda. Bu direnç 10.700 seviyelerinde bulunuyor. Ana direnç noktası olmamakla beraber görece daha zayıf bir direnç diyebiliriz. Bu direnç noktasının geçilmesi çok uzun sürmeyecektir diye tahmin ediyoruz.

Bitcoin’in bu yükselişleri göstermesinde ki en büyük etken şüphesiz Arjantin. Gelişmekte olan ülkeler kategorisinde bulunan Arjantin geçtiğimiz günlerde bir çok kez gündeme gelmişti. Yapılan seçim sonuçlarının beklenenden farklı çıkması, ülkede bir kaosa neden olmuştu. Bu kaos ülkenin içiyle sınırlı kalmayıp dünyaya sıçramıştı ve gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinde düşüşe sebeb olmuştu. Arjantin aynı zamanda kripto para piyasası çok güçlü olan bir ülke. Bu olayların ardından Arjantin’de hükümetin sermaya kontrolüne gitmesi şüphesiz kripto piyasasını hareketlendirdi. Bu şu an için Bitcoin’in yükselişin de ki en etkili neden olarak göze çarpıyor.

Bitcoin Yükselişe Devam Edecek Mi?

Bitcoin, 50 günlük direnç seviyesini geçmesi halinde asıl ana direnç noktası olan 11.700 dolar noktasına gelecektir. Bu seviyeden sonra ise 13.400 dolar, dikkat çeken diğer bir ana direnç noktası. Bitcoin’in bu seviyeleri görmesi şu an için olası gözüküyor. Veriler gayet olumlu…

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?