Bitcoin’de, Son Günlerde Neler Yaşanıyor? İşte Merak Edilen Herşey

0
334

Bitcoin Türkiye saati ile 09:00’da 10.600 dolar civarında seyrediyor. Eylül ayına pozitif  bir giriş yapan Bitcoin, geçtiğimiz iki günde kaydettiği yükselişler ile 50 günlük ortalamasına yaklaştı. Peki, Bitcoin bu seviyeden sonra ne yapacak? Yükselmeye devam edecek mi? Bütün bu soruların cevabı, ayrıntılı şekilde haberimizde…

Bitcoin Kritik Direnci Geride Bıraktı

Bitcoin için önemli olan direnç noktası 10.400 dolar geçildi. Bu direncin önemli olmasının sebebi şu: Bu direnç seviyesinin altında, Bitcoin tutunma savaşı verirken bu direnç seviyesinin üstünde, tırmanma savaşı verecek olmasıdır. Bu direnç bu iki savaşı ayıran bir çizgi adete. Bu çizginin geçilmesi ile beraber görüyorsunuz ki Bitcoin, hareketli ve agresif saatler yaşamaya başladı.

50 Günlük Ortalama

Bitcoin kritik direnci geçtikten sonra 50 günlük ortalamanın yarattığı dirence takılmış durumda. Bu direnç 10.700 seviyelerinde bulunuyor. Ana direnç noktası olmamakla beraber görece daha zayıf bir direnç diyebiliriz. Bu direnç noktasının geçilmesi çok uzun sürmeyecektir diye tahmin ediyoruz.

Bitcoin’in bu yükselişleri göstermesinde ki en büyük etken şüphesiz Arjantin. Gelişmekte olan ülkeler kategorisinde bulunan Arjantin geçtiğimiz günlerde bir çok kez gündeme gelmişti. Yapılan seçim sonuçlarının beklenenden farklı çıkması, ülkede bir kaosa neden olmuştu. Bu kaos ülkenin içiyle sınırlı kalmayıp dünyaya sıçramıştı ve gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinde düşüşe sebeb olmuştu. Arjantin aynı zamanda kripto para piyasası çok güçlü olan bir ülke. Bu olayların ardından Arjantin’de hükümetin sermaya kontrolüne gitmesi şüphesiz kripto piyasasını hareketlendirdi. Bu şu an için Bitcoin’in yükselişin de ki en etkili neden olarak göze çarpıyor.

Bitcoin Yükselişe Devam Edecek Mi?

Bitcoin, 50 günlük direnç seviyesini geçmesi halinde asıl ana direnç noktası olan 11.700 dolar noktasına gelecektir. Bu seviyeden sonra ise 13.400 dolar, dikkat çeken diğer bir ana direnç noktası. Bitcoin’in bu seviyeleri görmesi şu an için olası gözüküyor. Veriler gayet olumlu…

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın