Bitcoin’de Son Durum: Fiyattaki Düşüş Alım Fırsatı Olabilir Mi?

Şubat ayında Bitcoin 10.600 dolara kadar yükselmişti fakat ay sonunda 8.420 dolara kadar düştü. Şubat ayında 10 bin dolar seviyesinin aşılmış olması, her ne kadar yatırımcıyı umutlandırmış olsa da sonuç beklendiği gibi olmadı.

Önde gelen kripto para birimi şu anda %10’luk bir düşüşle yaklaşık 7.800 dolardan işlem görüyor. Şubat ayında ki yaklaşık 10.600 dolarlık yüksek seviye şimdilik çok uzakta görünüyor.

Düşüşün sebebi olarak, Suudi Arabistan ile Rusya arasındaki gerginlik gösteriliyor. Petrol fiyatlarının çakılmasıyla beraber hisse senedi piyasalarında da bir satış dalgası yaşandı. Tabi bu durumdan kripto para sektörü de etkilendi.

Düşüşün sebebinden ziyade bundan sonra ne olacağı asıl soru haline geldi. Yatırımcıların aklındaki en önemli mesele bu düşüşün bir alım fırsatı olup olmadığı. Blockchain risk sermayesi şirketi Kenetic Capital’in kurucu ortağı Jehan Chu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Uzun vadeli olarak düşününler için bu düşüşler kesinlikle bir satın alım fırsatı oluşturuyor. Finansal şokların daha fazla volatiliteye yol açmasını bekleyebiliriz ama nihayetinde dijital geleceğe ve Bitcoin’e uzun vadeli yatırımlar kazanan strateji olacak.”

Küresel piyasalarda yaşanan düşüşün kripto piyasasını pozitif etkileyeceği görüşünde olanlarda var. Hatırlarsanız Bitcoin bir ekonomik kriz döneminde ortaya çıkmıştı. Ünlü analistlerden selcoin’de küresel krizin çıkış kapısının kripto olacağı görüşünde. Durumun nasıl şekilleneceğini hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.