Şubat 21, 2020

Bitcoin’de Son Durum: Fiyatın Yükselişe Geçmesi İçin Bu Seviyenin Aşılması Gerek

Bitcoin (BTC), yazının kaleme alındığı saatlerde toparlanmaya başlamış gibi görünüyor. Önde gelen kripto para 19 Şubat’ta büyük satışlar sonucunda 9.300 dolara kadar geriledi ve o günden bu yana fiyatını bir miktar yükseltmeyi başardı. Bununla birlikte, bundan sonraki geçilmesi gereken direnç seviyesinin 9.800 dolar olduğu düşünülüyor.

Bu önemli fiyat seviyesi geçilirse bir sonraki hedef, psikolojik direnç seviyesi olan 10.000 dolar odaklanacak. Kısa vadeli teknik resmi iyileştirmek ve Bitcoin‘i yükseliş trendine geri getirmek için bu alanın üzerinde sürdürülebilir bir harekete ihtiyaç var.

Popüler analistlerden Josh Rager’da böyle düşünenler arasında. Rager’a göre yükseliş için BTC’nin 9.800 dolar seviyesini kırması ve üzerinde kalması gerekiyor.

Bir diğer popüler analist Michael van de Poppe ise 9.400 ve 9.450 dolar seviyelerinin asılmış olmasından memnun. Michael van de Poppe’e göre bu seviyelerin altına düşülmesi, fiyatı 8.750 dolara ve muhtemelen daha da düşük bir seviyeye çekebilir.

Son olarak Bitcoin fiyatı yazının kaleme alındığı saat itibariyle yaklaşık 9.725 dolardan işlem görüyor. Fiyat 9.800 dolar seviyesine ulaşabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?