Bitcoin’de Son Durum!

Corona virüsün ekonomik etkileri nedeniyle Mart 2020’deki iki haftalık kötü süreçten sonra, Bitcoin (BTC) şu anda 5.000 dolarlık psikolojik desteğin çok üzerinde işlem görüyor. BTC günü 5.200 doların üstünde açtı ve 5.500 dolarlık destek alanının üzerine çıkmayı başardı.

Bunun yanında birkaç saat önce, Çin’den alınan istatistikler, ülkenin sıfır yeni teyit edilmiş yerli corona virüs vaka sayısının sıfır olduğunu gösteriyor. Virüs üç ay önce ortaya çıkmıştı ve ülkede o zamandan bu yana ilk kez bu sayıya ulaşıldı. 34 yeni corona vakasının hepsi ise Çin’e başka ülkelerden gelen kişilerde çıktı. Daha bir ay öncesine kadar Çin’de günlük binlerce yeni vaka ortaya çıkıyordu. Dolayısıyla bu kesinlikle iyi bir haber. Bu olumlu haber, tüm dünyayı etkisi altına alan salgın ile mücadelede fazlasıyla ihtiyaç duyulan umudu sağlayacaktır.

Belki de aynı haber, Bitcoin’in değerinin 5.500 doların üzerinde yükselip devam etmesinin nedenidir. Ethereum World News tarafından öne sürülen bir teori vardı. Ve bu teoride BTC iyileşmesinin ancak virüsü global olarak yenmekle ilgili iyi haberlerin yayılmasıyla mümkün olacağını ileri sürüyordu. Teorinin yaşanan gelişmeler ile paralel olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle yaklaşık 5.769 dolardan işlem görüyor. Bu da 13 Mart’tan bu yana ulaşılan en yüksek seviye. Fakat bunun yanında pekçok analistin hızlı bir yükseliş beklemediğini söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.